Wpis z mikrobloga

#informatyka #zasilacz #pcmasterrace
Mam gtx 1050 ti palit i zasilacz modecom feel 3, podobno jest na czarnej liscie chociaz nie kazdej? Dzialal z 7 lat. Od dluzszego czasu piszczal podczas odpalania lub gry, z tego co wiem cewki? Od wczoraj juz nic nie piszczy nic za to podczas odpalania gry pc traci zasilanie? Czasem sie uda odpalic i pograc. Kuzyn napisal zeby kupic jakis 500W silver, a ze i 400w by wystarczylo na spokojnie. Ja wiedzy nie mam co kupic zeby bylo dobrze. Co wybrac?
edit ; i stosunkowo najtaniej
  • 5
  • Odpowiedz
@Dajzel: Uuu, tani zasilacz. Kontrowersyjny temat.

O silver akurat ciężko są raczej bronze i gold. Zresztą to certyfikat i aż takiego znaczenia nie ma. Można znaleźć kijowy zasilacz gold, czy niezły bronze. Musiałby poszukać dane o 1080 Ti i znać Twojego procka, ale 400 W to wydaje mi się na styk. Raczej faktycznie 500 to sensowne minimum. Budżet mniej-więcej jaki?

Za 199 zł jest ASUS 550 W Bronze - https://www.komputronik.pl/product/722832/asus-tuf-gaming-550b.html,
  • Odpowiedz
@Jan_K: Procesor fx 6100, karta glowna ASRock 960GC-GS FX
Budzet? Nie znam sie na cenach, dlatego napisalem jak najtaniej czyli te 200zl?
Sam znalazlem to



edit: Ten co podales wyglada niezle? Przecieniony z 370 na 200 + mozliwy cashback? Brzmi jak mokry sen :D
  • Odpowiedz
@Dajzel: No, po procku się zorientowałem, że coś tu nie gra. Z 1050 Ti to faktycznie 400 W by wystarczyło, ale w tym zakresie jest mało zasilaczy, czegoś tańszego i lepszego od ASUSa chyba nie dostaniesz, a jest szansa, że z 1050 Ti zasilacz nawet nie uruchomi wentylatora ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mało jest o nim informacji, ale wydaje się być w porządku, na jakiejś tier liście
  • Odpowiedz
@Jan_K: Dzieki wielkie zamowilem wlasnie
Chcialem odbior w punkcie w komputroniku, a akurat w mojego miasta odbior w salonie nie uwzglednia. Najgorzej ze weekend to dodatkowe 2 dni czekania(°°
  • Odpowiedz