Wpis z mikrobloga

7 lat byłem na emigracji i nigdy nie musiałem robić jakichś śmiesznych badań żeby móc pracować. Jak wróciłem to w PL mają mi robić serie badań czy czasem nie jestem kutfa ślepy czy mam wszystkie ręce itp. Jak widać w PL jest bardzo dużo lekarzy i nie mają co robić to badają zdrowych ¯\_(ツ)_/¯ PS. jest możliwość takich badań na teleporadę? #sluzbazdrowia #praca
  • 55
@BrakPomysluNaNick: nie dalej jak miesiąc temu, mojej szefowej podczas badań okresowych wykryli raka płuc we wczesnym stadium. Moznaby powiedzieć „po co biurowym prześwietlać płuca?”, ale gdyby nie miała tych badań, pewnie dowiedziałaby sie o raku, za kilka lat- kiedy bedzie juz za późno.

Medycyna pracy to w tym kraju jedyna forma profilaktyki. Poza tym pozostaje tylko narzekanie, ze rodzinny znowu nie dał skierowani na głupia morfologię bo nic sie nie dzieje…
te badania są tylko na papierze. Patologia czystej postaci


bardzo różnie z tym bywa. U nas w firmie poważnie do tego podchodzą, a już współpracowaliśmy z kilkoma przychodniami.

Te badania są #!$%@?ące, ale jak sobie myślę, że może dzięki temu kilku Januszy pożyje trochę dłużej bo to ich jedyny kontakt z lekarzem, to może i gra warta świeczki. Jakieś cukrzyce, łakamakafą, czy inne rzeczy może po prostu wykryć.

@jaskins:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
do niektórych prac ma to sens ale w zdecydowanej większości przypadków jest zbędne

@BrakPomysluNaNick:
Czemu zbędne? Jak pracujesz przy komputerze to masz za darmo badanie wzroku - wiesz kiedy będzie pora na oksy. To samo z osłuchaniem płuc, itd. Jak zajdą niepokojące zmiany w organizmie to się o tym dowiesz. Całkiem dobra profilaktyka.