Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ech chciałbym żeby na świecie był globalny ELO ranking ludzi. I według takiego rankingu kompetencji były przydzielane ważne posady.
IQ, doświadczenie i exp, wiedza, kilkanascie innych parametrów jak kreatywność, szybkość łączenia faktów etc i wyliczana punktacja.

Marzyć póki co można, nie ma benchmarka który określi wiedzę obiektywnie. Czasami ktoś może mieć wiedzę ale paraliżuje go strach przed wystąpieniem.
  • 8
@czteroch i jak to dziala?

Wiem, że jakieś punkty chyba mają. I jak palisz papierosy, pijesz alkohol, lub to kupujesz to ci obejmują punkty.

A jak np zglosisz do dobrowolnego zbierania śmieci, bedziesz wolontariuszem to ci dodają jakieś.

I potem na tej podstawie możesz pare rzeczy, albo w sumie i nie możesz.
Z tego co pamietam jak masz za malo pkt to nie możesz uzywac komunikacji miejskiej czy cos takiego.
@czteroch: to jest co innego, nie chodzi o uwagi w dzienniczku dla obywateli
@Decode: to już abstrakcja, chodzi mi o ranking inteligencji jakby, w sensie "kogo warto słuchać a kogo nie"
@Mroczna_Pyra: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klarkia: ale nie jest obiektywny, ma to być bezwzględnie obiektywny ranking który bierze pod uwagę wiedzę/umiejętności/doświadczenie danej osoby jakby w całości z pominięciem czynnika ludzkiego

niestety to o
ale nie jest obiektywny, ma to być bezwzględnie obiektywny ranking który bierze pod uwagę wiedzę/umiejętności/doświadczenie danej osoby jakby w całości z pominięciem czynnika ludzkiego


@login-jest-zajety: Rankingom ELO czasem zarzuca się brak obiektywności. Wymuszają zachowywanie się pod algorytmy, których nawet nie jest się pewnym. Trochę podobnie widzę życie w społeczeństwie.

Jeżeli jesteś inteligentny, to dojdziesz do wniosku, że sama inteligencja nie wystarcza i jeszcze trzeba ją jakoś udowodnić, pokazać. Żeby to zrobić
i jeszcze trzeba ją jakoś udowodnić, pokazać. Żeby to zrobić potrzebujesz wyrobić sobie umiejętności miękkie, i tak dalej.


@klarkia: tym co proponuję chcę ten fragment zlikwidować

Trochę takie MMORPG, bo czemu nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


dokładnie czynnik ludzki chciałem wyeliminować, do pewnego stopnia oczywiście bo jednak cały czas mówimy o ludziach ;d
ogólnie napisałaś to co ja miałem w głowie na samym początku, albo używam za