Wpis z mikrobloga

Pamiętniczek z #gory :)

W zeszłym tygodniu wraz ze @schrodingerscat wybraliśmy się w #sudety a dokładniej mówiąc w #gorywalbrzyskie :)

Pasmo raczej dla "koneserów", chociaż wieże widokowe robią robotę i mimo praktycznie braku naturalnych punktów widokowych, można było co nie co z góry zobaczyć.

Ogarnęliśmy taki klasyczny tam tryptyk - 3 wieże widokowe na Trójgarbie, Borowej i Chełmcu. Szlaki nie za długie bo mieliśmy dość napięty grafik i bez sensu było chodzić jakieś pętle 25km przez wioski i pola, wyszło więc ok. 45km na te 3 wycieczki.

Wracając do wież widokowych to mam zajebisty lęk wysokości xD - na Trójgarbie wychyliłem się może metr na tę ażurową platformę wiszącą 30m nad ziemią, na Borowej mimo że też ażur to się już przełamałem, tyle że na ostatniej kondygnacji zastaliśmy rój latających mrówek czy innego gówna gryzącego - trzeba było uciekać czem prędzej :D Wieża na Chełmcu właściwie do końca nie spełnia swojej roli bo zastawiona antenami itp., no ale też coś tam było widać.

Co do szlaków - z 45km jakieś 42 były naprawdę lajtowe, za to kilkaset metrów na wierzchołek Borowej (czarnym) i z kilometr na Chełmiec (bodajże niebieskim) oprócz stromizny dały popalić głównie tym że te podejścia są mega niewygodne.
35-40% nachylenia nie zdarza się zbyt często w górach poniżej 1000mnpm, no ale nie może być inaczej, skoro te szczyty to "wyspy" w krajobrazie.

Oprócz tego przy okazji popołudniami ogarnięty Bolków (zamek, rynek), Zamek Książ (wpadła też 6km pętla po wąwozach dookoła zamku) i utwierdzenie się w przekonaniu że Wałbrzych upadłym miastem jest ;) za to przyległe Szczawno-Zdrój które pewnie lata świetności ma za (lub przed) sobą, było całkiem fajnym pomysłem na bazę wypadową - i logistycznie i estetycznie.

A no i mogę dopisać +1 do #koronagorpolski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-----------------------------

wpadły piesze #kwadraty to sobie zaraportuję tutaj żeby mi się z rowerowymi nie #!$%@?ło potem:

Max square: 13x13 (-)
Max cluster: 383 (-)
Total tiles: 1552 (+24)
cultofluna - Pamiętniczek z #gory :)

W zeszłym tygodniu wraz ze @schrodingerscat w...

źródło: comment_1629898784loW3mjXWuNAbXwsmhWDhQF.jpg

Pobierz
  • 2