Wpis z mikrobloga

@Koliat: Oni odpisują, że Enterprise, ja domyślamy się że teraz to jest E5 only. Było w E3, ale przeniesli bo dużo ludzi to zgłasza. Używałem sporadycznie, teraz będę robił wszystko przez power automate. Nawet lepiej :D
@RitmoXL: No Business Premium ma Apps for Business, nie Apps for Enterprise ;-) więc nie podziałasz niestety. Zwykle radzę sobie na Business Premium właśnie z pomocą API, lub PowerBI - które nie ma ograniczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koliat: ok.
Opis i potrzeby: mała firma, aktualnie 3 osobowa. Edycja podstawowych typów dokumentów (bez makr itp.), dobra integracja pomiędzy użytkownikami, ale także pomiędzy urządzeniami (aktualnie mam outlooka na telefonie, na którym jest synchro 3 skrzynek i nigdy nie było idealnie, ale ostatnio jest dramat, można powiedzieć, że właściwie apka nie działa).
1. Nie wiem czy potrafisz ocenić inne rozwiązania, ale spróbujmy. 365 czy workspace, ewentualnie inne rozwiązania?
2. Mile widziane
@takrodzisiegniew:

Jasne, spróbujmy :-)

1) Microsoft 365 sprawdza się całkiem nieźle i w dużych wielodziesięciotysięcznych korporacjach, jak i w mikrofirmach jak Twoja

2) Wyznaczanie zadań / zarządzanie projektami: Planner / ew. To-Do nada się najlepiej, w cenie licencji. Do notatek i czatu (tekst / wideo, wewnątrz firmy i na zewnątrz) - OneNote, Teams się sprawdzi.

3) Śledzenie czasu pracy - możesz spróbować skorzystać z Shifts w Teams: https://support.microsoft.com/en-us/office/what-is-shifts-f8efe6e4-ddb3-4d23-b81b-bb812296b821

Pozwala Ci planować
@Koliat: na razie Basic, żeby sprawdzić w praktyce jak funkcjonuje. Chociaż osobiście, na swoim komputerze, mam też dostęp do aplikacji stacjonarnych, z innego źródła, tzn. też ms365 ale ze współpracującej ze mną organizacji.
Jakoś mam takie wrażenie że lepiej będzie pozwolić pracownikom pracować tylko w chmurze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takrodzisiegniew: w kwestii bezpieczeństwa jest kilka rozwiązań, ale w Basicu nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie ściągnęli pliki Excela poprzez Onedrive czy nawet przeglądarkę i tak sobie działali. Bezpieczeństwo jest do zrobienia w inny sposób, choćby z pomocą Microsoft Information Protection i szyfrowaniem tamże