Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z #katowice i #slask - wybieram się ze znajomymi na weekend w Katowicach, ale ponoć szykuje się deszczowy dwudzionek, więc chcę przygotować alternatywny scenariusz rozrywkowy jakby co. Sprawdzałam tag #czaswolnykatowice, ale jak się odrzuci opcje na świeżym powietrzu to możliwości trochę się kurczą, dodatkowo Palmiarnia, Muzeum PRL i Browar w Tychach są zamknięte. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Myślałam o jakimś escapie roomie - z tego co widziałam to jest kilka do wyboru, może macie do polecenia jakiś konkretny? Kojarzę jeszcze Punkt 44 na bilard czy inne cymbergaje, ale ostatni raz tam byłam chyba z 5 lat temu. Jest jeszcze Dom Strachów w centrum, ale to rozrywka chyba na jakieś pół godziny z tego co się orientuję. Chętnie przygarnę też namiar na pub z fajnym klimatem dla starych ludzi, takich 30+. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecenia dobrego żarcia też zawsze w cenie! Z góry dziena za wszystkie podpowiedzi.
  • 7
Myślałam o jakimś escapie roomie


@Heheszkara: To nie jest escape room, ale zerknij tutaj: https://www.waznemiejsce.pl/

Ważne Miejsce to fajna knajpeczka z pysznym jedzeniem. Oprócz tego jest zwiedzanie ekspozycji, po której przewodnikiem jest osoba niewidząca. Zwiedzający też nic nie widzą. Mega ciekawe doświadczenie.
Można ustalić opcję indywidualną- np połączoną z degustacją w kompletnych ciemnościach.
@Heheszkara: Guido, Sztolnia Luzia i Sztolnia czarnego pstrąga są rozrywką na brak pogody :)
Całkiem dobra pizza jest w Bar a boo na Mariackiej. Sushi-do przy Galerii Katowickiej też nieźle karmi. Jest też Pasibus na starym dworcu który wygląda świetnie.
Jeśli chodzi o pub, to jeśli jesteście kraftowi to Biała Małpa jest godna polecenia, jak lubicie planszówki to Cybermachina