Wpis z mikrobloga

Mircy. Chciałbym robić coś fajnego w życiu a nie tylko walić bronxy i mnie naszło wczoraj na modele plastikowe. Z tym że od czego zacząć nie wydając fortuny? Dodam iż najbardziej interesują mnie cywilne lub ewentualnie pancerne. Samoloty itd trochę meh w ogóle mnie to nie jara. Tylko problem z jakim żyje to jest skala ws cena. Małe cipki siedem dwa to 4 x 10cm i mnie to nie zachęca żeby wydać na to te 7 dyszek a znów 1:43 to 100pln plus z sensownej firmy. XD tak jestem Januszem a chce sprawdzić ten sport.
Niby można kupić jakiś airfix czy tam plastyk czy jak to się nazywało ale czytam znów opinie że szczegółowosc albo spasowanie kwiczy.
Co zrobić, jak żyć?
Btw dostanę coś fajnego w Auchanie? XD
#modelarstwo #modeleplastikowe #sklejajzwykopem #szkalujerevella #tamiya
  • 26
  • Odpowiedz
@niebenben: no niestety nie jest to tanie hobby, ale żeby w ogóle sprawdzić z czym to się je to kup sobie jakąś starszą tamiyę 1/35 - powinieneś zmieścić się w 70 PLN. Do tego jakiś liquid cement i nożyk.
  • Odpowiedz
  • 1
@pisuardessa mimo wszystko i tak bardzo ładnie! Takie coś na początek to chyba niezły wynik. Kurde chyba będzie zamawiane zaraz.
Kadłub robiłeś ze spraya czy pędzelki? Potrzebny mi specjalny podkład czy mogę psiknac go ze zwykłego spraya podkładem do plastików bezbarwnym?
  • Odpowiedz
@niebenben: podkład kupowałem od Tamiyi ale ten Twój też się pewnie nada, dla pewności jednak psiknalbym na jakiś element co nie będzie widoczny np. w środku kadłuba i sprawdził jak kryje a później czy farby się trzymają. A tak poza tym wszystko malowałem pędzelkami tylko podkład sprayowałem
  • Odpowiedz
@niebenben: pędzelek będzie trochę szerszy do nakładania tego kleju ale będzie ok :D co do farbek to przydadzą Ci się jeszcze do innych modeli także fajne kolory wybrałeś uniwersalne, to powodzenia i pochwal się za jakiś czas przemyśleniami i efektami pracy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@pisuardessa taka mała farbka wystarczy na model? To chyba tylko 16ml.
Dzięki za pomoc! Najchętniej już bym się sam z pracy urywal i sie za to zabierał a tu planowana dostawą na poniedziałek dopiero, akurat gdy jade na wakacje.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@niebenben: ponieważ są na trochę bardziej agresywnym rozpuszczalniku, i trudno jest położyć pędzlem każdą następną warstwę bez naruszania poprzedniej.
Pod pędzel nadają się np. niebieskie Hataki, Vallejo (wszystkie, nawet seria air) i całe inne 'błoto'.

Farby Tamki są za to świetne do aero, więc jak wsiąkniesz, to będą jak znalazł.
  • Odpowiedz