Wpis z mikrobloga

Na poczatku roku chcialem zlozyc kompa, ale ze wzgledu na ceny odlozylem zakup i zaczalem korzystac z #geforcenow. Teraz juz troche denerwuja mnie ograniczenia z tego wynikajace i przymierzam sie znowu do zlozenia czegos.
Jakie CPU + MOBO brac? Planuje kupic 3060ti/3070/3070ti zaleznie co uda mi sie w rozsadnej cenie upolowac. Gry to glownie PoE + jakies FPSy, monitor 3440x1440p 75hz. Da sie wymienione karty wrzucic w jakiegos mniejszego case'a?
#pcmasterrace
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ruum: Przeglądałem purepc standardowo, ale nie wiem co teraz jest bardziej opłacalne Amd/Intel, co nie będzie blokowali i 3060ti i 3070ti i jakie mobo będzie najbardziej przyszłościowe.
  • Odpowiedz
@ruum: Co do ograniczeń, z głównych rzeczy to brak modow w grach, brak możliwości uruchomieni skryptów, brak wszystkich gier, za duże opóźnienie dla FPSow. Poza tymi rzeczami działa super, korzystam razem z dziewczyna na tv i lapkach, ale mnie już za bardzo denerwuje
  • Odpowiedz
@MrGreeneye: chyba wciąż AMD i płyta główna do AMD z 5 z przodu i chyba coś MSI seri B5** jest coś nie tak o ile dobrze pamiętam.

@Mikla: ograniczenie 1 godzina jest dla darmowych kont i czekanie jest dla darmowych kont.
  • Odpowiedz
czekanie jest dla darmowych kont.


@ruum: Płatne konta mają priorytet a nie gwarancję w dostępie do serwerów. W skrajnych wypadkach może się zdarzyć, że z płatnego konta też się nie wbijesz.
  • Odpowiedz
jakie mobo będzie najbardziej przyszłościowe


@MrGreeneye: Żadne. Kupując teraz PC nie nastawiaj się na przyszłościowość platformy. Bierz solidnego 6-rdzeniowca (Ryzen 5 5600X / i5-11400F) albo nawet wyżej (Ryzen 7 5800X, i7 10. lub 11. generacji), ale raczej nie z nastawieniem, że wkrótce wymienisz procka, bo nie ma na co, a już niedługo zaczną wchodzić DDR5. Zdaje się, że AMD coś jeszcze wypuści na AM4, ale to raczej bez jakiejś rewolucji.
  • Odpowiedz
@Mikla: w sumie to prawda po premierze Cyberpunka leżało przez kilka dni Geforce, ale te 6h to dla niektórych w sumie żadne ograniczenia.
Dla mnie i tak przyszłościowe może być Google Stadia i Amazon Luna.
  • Odpowiedz
@Rudszy_132: Nie no tyle to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do 3440x1440p 75hz i 3060ti mysle, ze to troche overkill. Myslalem, zeby podstawe bez karty zlozyc gdzies do 3k. Pojde chyba w kierunku Ryzena 5 5600X ja kolega @Jan_K polecil. Trzeba teraz tylko jakies mobo znalezc do tego.
  • Odpowiedz