Wpis z mikrobloga

Obecnie mam zabytkową plazmę 43 cale Samsunga HD Ready. Chciałbym zmienić na coś 4K 55-65 cali w cenie do 5 tysięcy złotych. Przeznaczenie: filmy, gry, ale też tradycyjna telewizja i pewnie 2 godziny dziennie jakieś kanały info. Początkowo byłem zdecydowany na Oleda od LG, ale ze względu na ryzyko wypaleń, zmieniłem zdanie. Jednak ta technologia nie nadaje się do moich zastosowań (paski w tv info).

No i znowu mam problem. Podobno najbliżej do jakości z oledów mają mini ledy. Z tego jednak co widzę po opiniach, to np Samsungi są dość mocno krytykowane i sam się obawiam tego, że to bardziej marketing, a nie "czerń prawie jak w #oled, ale bez wypaleń". Co wybrać? Miał ktoś ostatnio podobny dylemat?

#tv #telewizja #telewizory #miniled #led #lcd #samsung #tcl #lg #philips #rtv #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Promilus: dej spokój z tym wypalaniem się OLEDów, mam już dwuletniego Philipsa z jeszcze poprzedniej ich linii OLEDów i oprogramowanie ma takie że jak telewizor za długo chodzi i pomimo komunikatów go nie wyłączę, to sam wymusi wyłączenie bez opcji anulowania.

Musisz brać jeszcze pod uwagę umiejscowienie telewizora - większość OLEDów ma raczej średnią jasność, więc nie nadają się do oglądania w pełnym słońcu, wtedy wziąłbym QLED Samsunga
  • Odpowiedz
Bierz Oleda z nowej serii LG, one się już nie wypalają. 2 godziny dziennie pasków nic mu nie zrobią.


@franaa: I tu w necie są opinie podzielone. Co prawda o poprzedniej generacji, ale o tegorocznej raczej za wcześnie, by coś mówić. Nie jestem przekonany do oglądania TV na zasadzie: "o, chyba czas kończyć lub przełączyć kanał, bo zaraz TV za 5 tysi się zepsuje." A jednak może się zdarzyć, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Promilus: Musiałbyś 24h na dobę oglądać tv z paskami żeby to wypalić. Nie się czym przejmować. Nie ma do 5k nic lepszego niż nowe LG.
  • Odpowiedz
@Promilus: I na co się zdecydowałeś? Mój tata ma ponad 3 lata LG z serii B7 i wypalenia są takie, że widać je na każdym kanale/obrazie. Nie oszczędzał tv w ogóle, no ale wypalenia są faktem. Ja jestem zakochany w jakości OLED, więc w styczniu br. kupiłem LG CX i na razie nic nie ma...
  • Odpowiedz
C1. Czekam tylko na jakąś promkę góra do listopada. Ostatecznie przeważyło to, że przez 2 lata LG wymienia matrycę, gdy coś będzie nie tak, więc tak serio dopiero później trzeba bardziej dbać. Poza tym czytałem o martwych pikselach w LCD i że też matryca może zwyczajnie się zepsuć. A jak i tak wszystko może się zepsuć, to do tego momentu chcę mieć najlepszą jakość obrazu ;)
  • Odpowiedz
@Promilus: Będziesz zadowolony, te OLED-y świecą niesamowicie, ja mam już ponad pół roku, a nadal często zachwycam się obrazem w jakichś scenach filmowych albo w gierkach. Ale ciągle z tyłu głowy, że może się coś wypalić, żonę uczuliłem też i dostaję #!$%@? jak sam zostawiam na dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz