Wpis z mikrobloga

odnośnie bólu dupska wszystkich po raz kolejny o protesty #rolnictwo #agrounia to przytocze tylko ten tekst dla tych, którzy nie rozumieją dlaczego ludzie protestują w taki a nie inny sposób

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


  • 27
  • Odpowiedz
Pierwszym z pięciu postulatów jest wzięcie odpowiedzialności rządu za własne błędy i wypłata pieniędzy rolnikom. AgroUnia wyjaśnia, że obecna sytuacja polskich rolników jest spowodowana decyzjami rządzących.


@Sila19: bo tak powinno być, skoro rząd swoimi decyzjami niszczy ci biznes to kto jest winny? ty? jakbyś prowadził nie wiem fabryke gwoździ i rząd by ci ją zamknął bez powodu to do kogo byś się zwrócił o odszkodowanie? do żydów? do kierowców tirów? a moze do rolników?

Kolejny postulat dotyczy polskiej żywności na sklepowych półkach. AgroUnia chce, by przynajmniej 70 proc. produktów spożywczych pochodziło z
  • Odpowiedz
Skup interwencyjny towarów to obecnie obowiązek państwa! Rolnicy sprzedają świnie po 3 zł/kg, kurczaki po 1,70 zł, a ziemniaki za 20 gr. To nie jest opłacalne. Świnie muszą być po 4,50 zł, kurczaki po 3,50 zł, a ziemniaki po 50 groszy. Dziś otrzymujemy połowę tych stawek. Dlatego chcemy, żeby rząd wyrównał nam te straty – wyliczał lider AgroUnii.


@rolnik_wykopowy: Takie są postulaty protestujących, chcą żeby rząd pieniędzmi innych podatników, sponsorował
  • Odpowiedz