Wpis z mikrobloga

odnośnie bólu dupska wszystkich po raz kolejny o protesty #rolnictwo #agrounia to przytocze tylko ten tekst dla tych, którzy nie rozumieją dlaczego ludzie protestują w taki a nie inny sposób

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


  • 27
@siodemkaxx: urwa. Prostestujący sami na tych zebow głosowali, niech blokują wiejską, niech lecą na nowogrodzką czy na żoliboż, a nie obywateli jeszcze bardziej frustrować. Wywalać gnój pod biura poselskie, chyba wiecie na kogo konkretnie głosowaliście? To ścigać. Przerywać wystąpienia polityków. A nie przerzucac swoje frustracje na obywateli którzy też codziennie muszą żyć w tym kraju. Jedyne co potrafią rolnicy to drogi blokować i głosowac na tych co najwiecej obiecają i ksiądz
No spoko tylko czemu protestują uderzając i utrudniając życie ludziom najmniej odpowiedzialnym za ich sytuację xd


@ppiasq: bo żadne inne formy protestu nic nie dały, pod sejmem, pod pałacem prezydenckim, pod kancelarią premiera, pod domami posłów i senatorów, pod urzędami, pod marketami itd. blokady dróg i paraliż kraju to ostateczność i na to rząd musi zwrócić uwage, tak się robi w każdym normalnym kraju...
@Sila19: j.w.

chyba wiecie na kogo konkretnie głosowaliście?


@Sila19: nie głosowałem nigdy na pis i nie zamierzam

ie? To ścigać. Przerywać wystąpienia polityków.


@Sila19: a co agrounia robi od roku?

y też codziennie muszą żyć w tym kraju.


@Sila19: nie muszą, mogą wyjść na ulice i obalić rząd, ale wolą płakać w internecie...
@rolnik_wykopowy: Chcesz teraz porównać badania i statystyki? Bo to ty narazie udowadniasz że nie masz nic wspólnego z myśleniem.

@siodemkaxx:

nie muszą, mogą wyjść na ulice i obalić rząd, ale wolą płakać w internecie...


Opoiwiesz mi jakąś rolcznią legende o tym jak zablokowanie drogi obaliło rząd?
@rolnik_wykopowy: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1928140,1,jak-glosowali-mlodzi-i-starsi-miasto-i-wies.read pierwsze z brzegu, jak nie dasz rady z literkami to jak ładnie poprosisz to ci znajde takie z rysunkami.

@siodemkaxx:

bo żadne inne formy protestu nic nie dały, pod sejmem, pod pałacem prezydenckim, pod kancelarią premiera, pod domami posłów i senatorów, pod urzędami, pod marketami itd. blokady dróg i paraliż kraju to ostateczność i na to rząd musi zwrócić uwage, tak się robi w każdym normalnym kraju...


Dlatego
Chcesz teraz porównać badania i statystyki


@Sila19: Jakie badania i statystyki? Mówisz o tych, gdzie pis się chwali, że 70% rolników głosowało na pis, ale jako tych rolników policzyli wszystkich na KRUSie i dziadków na emeryturze, którzy obrabiają hektar pola z nudów? Ej mati, to już wierzymy w propagandę pisiorów?
Opoiwiesz mi jakąś rolcznią legende o tym jak zablokowanie drogi obaliło rząd?


@Sila19: gdzie napisałem że zablokowanie drogi? po prostu wyjście ludzi na ulice, ale p0lacy lubią być pod butem komuchów, dlatego na ulice nie wyjdą
uj wam w dupe niech to niemcy wykupią i zmechanizują


@Sila19: nie wykupią, bo w niemczech też młodych rolników nie ma, ja mam was w dupie i wasze #!$%@? w internecie, za to wy za 10-15 lat będziecie stękać na ulicach, bo niemca będzie stać zapłacić 10x tyle za jedzenie co obecnie, a was głupich p0laków nie będzie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mają to co chcieli, niech idą do swojego obrońcy wsi może coś im załatwi, a nie #!$%@?ą ludzi, którzy nie mają wpływu na ich sytuację.


@ppiasq: macie wpływ sami na waszą sytuacje, ale postękajcie sobie w internecie ze wam raz na rok ktoś droge do pracy zablokuje, mimo ze informacje o blokadzie są pare dni wczesniej i zawsze możecie ją ominąć xDDDDDDDDD
@siodemkaxx: No dobra, to już pominimy kto stęka, a kto skutecznie obala rząd. Kto na kogo głosował. Wytłumaczysz mi na co liczą rolnicy jak zablokują drogi? Kto własciwie nad czym się przychyli? Jak wam pis naobiecuje co chcecie to bedziecie dalej mieli w dupie reszte problemów i obudzicie się jak cena ogórków bedzie wam przeszkadzać? Zachowujecie się tak samo jak górnicy, ale na szczęście jeszcze nikt was tak nie uprzywilejował, chociaż
Jak wam pis naobiecuje co chcecie to bedziecie dalej mieli w dupie reszte problemów i obudzicie się jak cena ogórków bedzie wam przeszkadzać?


@Sila19: mam w dupie obietnice pisu, nigdy na nich nie zagłosowalem i chociażby mi obiecali że od jutra dadzą mi 100k do hektara to i tak na nich nie zagłosuje zresztą jak większość myślących ludzi, pis wybiera patologia, a że normalni ludzie nie chodzą na wybory to ich
Na kolejne dopłaty, na regulacje i ręczne sterowanie cenami "żeby się opłacało" i inne socjalistyczne postulaty.


@ppiasq: nigdy postulatami nie były socjalistyczne rozwiązania ani ręczne sterowanie cenami, to nie ten ustrój...
@siodemkaxx:

nigdy postulatami nie były socjalistyczne rozwiązania ani ręczne sterowanie cenami, to nie ten ustrój...


Pierwszym z pięciu postulatów jest wzięcie odpowiedzialności rządu za własne błędy i wypłata pieniędzy rolnikom. AgroUnia wyjaśnia, że obecna sytuacja polskich rolników jest spowodowana decyzjami rządzących.

- Rząd powinien jak najszybciej wypłacić rolnikom pieniądze, które utracili przez złe decyzje polityków – mówił Kołodziejczak.

Według niego, spłaty wszystkich kredytów powinny zostać zawieszone do momentu wycofania ostatnich obostrzeń