Wpis z mikrobloga

@tormee: tylko ze moze wnioskowac rownoez nielegalnie przekraczajac granice. A od momentu gdy zawnioskuje (a wystarczy powiedziec napotkanemu straznikowi ze jest sie uchodzca i poszukuje sie ochrony miedzynarodowej by zawnioskowac), to panstwo Polskie musi zapewnic mu godny byt. Takie jest prawo.

Ty oczywiscie wypowiadasz sie w temacie nie wiedzac ze juz jakis czas temu polski system sie zakorkowal i od jakiegos czasu Polska nie przyjmuje wiecej wnioskow (oczywiscie nielegalnie), czy na
WiktorekS - @tormee: tylko ze moze wnioskowac rownoez nielegalnie przekraczajac grani...

źródło: comment_162981460025S47bL5MpAatzaTl5ImhY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Już sam ten wpis powoduje zamieszanie. Po pierwsze nikt nie chce nikogo wpuszczać bez żadnego trybu. Ale nie udzielenie pomocy medycznej, nie danie nawet tymczasowego schronienia czy czegoś do jedzenia jest po prostu nieludzkie. Po drugie mamy procedury co zrobić z takimi uchodźcami, ale nikt nie kwapi się, żeby z nich skorzystać i choćby zacząć wypełniać jakiekolwiek wnioski i zacząć sprawdzać kto i skąd w ogóle przyjechał. To jest cały problem.


@
  • Odpowiedz
@WiktorekS: dobrze, ale tym ludziom nic nie zagraża. Jakimś cudem znaleźli się na terytorium Białorusi - co innego gdyby w Białorusi była wojna i ludzie chcieliby przedostać się z tego rejonu do nas. Uchodźcy, którzy koczują na granicy są bezpieczni.

Poza tym kolejna istotna kwestia, która mnie bardzo irytuje. Narracja typu "to nie ludzkie", "musimy im pomóc" i generalnie pokolenie płatków śniegu, które nie ma zielonego pojęcia co się dzieje -
  • Odpowiedz
@tormee:

dobrze, ale tym ludziom nic nie zagraża. Jakimś cudem znaleźli się na terytorium Białorusi - co innego gdyby w Białorusi była wojna i ludzie chcieliby przedostać się z tego rejonu do nas. Uchodźcy, którzy koczują na granicy są bezpieczni.


Zeby to okreslic trzeba najpierw sytuacje zbadac. Zeby ja zbadac trzeba przyjac wniosek o ochrone miedzynarodowa i rozpoczac procedure. Do czasu okreslenia czy ochrona miedzynarodowa takiej osobie przysluguje czy nie, musimy
WiktorekS - @tormee: 
 dobrze, ale tym ludziom nic nie zagraża. Jakimś cudem znaleźli...

źródło: comment_1629816401KxwnaqkxGzrXjhHy8dPj8F.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Weretek > to nasi granicznicy powinni zapewnić im minimum humanitarnej pomocy

Po pierwsze - Białoruś jest suwerennym i niepodległym państwem. Uchodźcy znajdują się na ich terytorium.
Służba graniczna Białorusi ma prawo otworzyć ogień w momencie przekroczenia ich granicy przez uzbrojonego żołnierza państwa obcego ( w tym wypadku Polski) tudzież aresztować lekarzy czy komu tam jeszcze przyjdzie do głowy nielegalne przekroczenie granicy.

Po drugie rząd RP zaproponował stronie białoruskiej wysłanie konwoju humanitarnego jeśli
  • Odpowiedz
Zeby to okreslic trzeba najpierw sytuacje zbadac. Zeby ja zbadac trzeba przyjac wniosek o ochrone miedzynarodowa i rozpoczac procedure. Do czasu okreslenia czy ochrona miedzynarodowa takiej osobie przysluguje czy nie, musimy zapewnic im szereg udogodnien.


I nie dlatego ze lewactwo jeczy, tylko dlatego ze do tego zoobowiazuje nas nasze prawo, europejskie prawo lub ratyfikowane przez nas traktaty miedzynarodowe.

Jak rozumiem konfederacja natomiast zacheca do lamania prawa.

Europejskie prawo na zasadzie, że ślimak
  • Odpowiedz
@szybki_lolo: Wydaję mi się, że udajesz ale wyjaśnię. Z jednej strony wymaganie i popieranie wielu kontroli, czy podróży międzynarodowych po okazaniu testy i walka o dodatkowe przepisy umożliwiające walkę z wirusem, z drugiej wpuśćmy tych biednych ludzi niech idą gdzie chcą - po co nam granice.
  • Odpowiedz
@karamba16: nic nie udaję, po prostu nie łapię się na debilizmy pana M.

Z jednej strony wymaganie i popieranie wielu kontroli, czy podróży międzynarodowych po okazaniu testy i walka o dodatkowe przepisy umożliwiające walkę z wirusem, z drugiej wpuśćmy tych biednych ludzi niech idą gdzie chcą


Możesz podać przykład takiej wypowiedzi z którą polemizuje wg Ciebie Mentzen, czyli takiej, w której ktoś twierdzi, że ci biedni ludzie „niech idą gdzie chcą”
  • Odpowiedz
nie danie nawet tymczasowego schronienia czy czegoś do jedzenia jest po prostu nieludzkie


@Weretek: No to daj, zaproś do siebie i ich gość, ale nie każe im się stołować za moje pieniądze ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@? - po kij segregacja na zaszczepionych i niezaszczepionych? Mamy jakieś nowe, potwierdzone dane odnośnie transmisji? To ile? 20%?30?60?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Weretek: Ono są po stronie bialoruskiej. Jak niby chcesz im pomoc? Trzeba na przejscie isc i od strony bialoruskiej postaiwc toi toi i dac zarcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Micho_master: no właśnie złodziej nie może ukraść, bo powszechnie wiadomo że jest to czyn karalny. Tutaj natomiast próbuję się udowodnić, że z jakichś specjalnych względów można przekraczać granicę bez paszportu.
  • Odpowiedz
@tormee: Rozumiem o co ci chodzi, ale dalej będę obstawiał, że ten argument jest z pupy podobnie jak moje twierdzenia wcześniejsze :).

Sytuacja jest bardziej skomplikowana i takie spłycanie jej jest moim zdaniem po prostu głupie :). Pamiętaj jedną rzecz, że generalnie my ich nie chcemy przyjąć z tego względu, że Białoruś się wypięła i nie będzie przyjmować ewentualnych nielegalnych imigrantów do siebie (tak jak to było wcześniej w przypadku tej
  • Odpowiedz
@szybki_lolo: Nie będę oglądał powtórek programów informacyjnych ale już na głównej wp masz wpis o tweetcie Tuska o konieczności ochrony granic i odpowiedzi zszokowanej Róży Thun
  • Odpowiedz
@karamba16: Ale ona nic tam nie mówi na temat tego, że takich uchodźców powinno się wpuszczać bez żadnych obostrzeń i przestrzegania obecnych przepisów sanitarnych xD Pomijając już fakt, że prosiłem o coś trochę innego – wypowiedź osoby która twierdzi jedno i drugie – ty niestety nie byłeś w stanie dać mi nawet połowy tego o co prosiłem, bo wypowiedź Róży nie podnosi tego tematu.

Was to naprawdę, kuce, znakować i w
  • Odpowiedz
@szybki_lolo: stary nie każdy poświęca się dyskusji na mirko tak jak Ty. Napisałem jak widzę jego wypowiedź, bo była moim zdaniem dość oczywista. A Ty podsumowałeś swoją wypowiedź w stylu ludzi „jak gada na PO to na pewno za PiSem”. Otrząśnij się
  • Odpowiedz