Wpis z mikrobloga

No to nie pakujmy się w niepotrzebne koszty


@kryptonim_putas: antyszczepionkowców też dla cięcia kosztów szczepmy pod przymusem?

murek


@kryptonim_putas: póki co rząd chce budować ogrodzenie z d--y, a nie porządny mur, np. taki jaki jest w Izraelu, czy mur grecki na granicy z Turcją. Ja popieram budowę dobrego muru, a nie jakiegoś gówna.
  • Odpowiedz
póki co rząd chce budować ogrodzenie z d--y, a nie porządny mur


łoł, jeszcze jedno przęsło nie powstało, pewnie podobnie jak projekt, a ty już wiesz, że jest z d--y? :D Typowy wykopek jest cholernie typowy.

@Wedam:
  • Odpowiedz
@Wedam: z tym cymbałem to też się zgadza, w sumie to jedno i to samo. Czy w swej nieskazitelnej mądrości zważyłeś na takie czynniki jak czas wykonania/dostępność materiałów/doświadczenia innych państw (np. Węgier na granicy z Serbią)? Typowy wykopek (tudzież, typowy cymbał) zna się nie tylko na ekonomii (nawet bez dostępu do danych wejściowych), uzbrojeniu armii, meandrach systemu prawnego, zarządzaniu kryzysem, a teraz okazuje się, że nawet i na zabezpieczaniu granic.
  • Odpowiedz
I to a priori potrafi ocenić wykonanie tych jeszcze niewybudowanych


@kryptonim_putas: mam tyle wiedzy, że wiem, że ogrodzenie 2,5 metra można bez problemu sforsować? Dlaczego? Bo nie byłem miejskim dzieciaczkiem i sam przez takie ogrodzenie zdarzyło mi się przejść.
Zresztą pisowskie sprzedawczyki już chwaliły pomysł tych zasiek z drutu kolczastego, które można pokonać za pomocą kawałka deski xD
więc szczym ryj pisowcu
  • Odpowiedz
@Wedam:

właśnie takich wiejskich specjalistów od wszystkiego mam na myśli. Z takim to pogadasz o zaworze EGR w starym dieslu, filozofii Kanta, nierównościach Bella, Ursusie C360, sianokiszonce, linii przejazdu w Tertre Rouge, płotach na granicy, tworzywach sztucznych, geopolityce, pamięci immunologicznej etc. etc., a on na wszystkich tych tematach będzie się znał lepiej niż ty i niż ludzie, którzy zajmują się nimi na co dzień. Takich ludzi nam trzeba, tak trzeba
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: o połowie tematów ze mną nie pogadasz, bo o filozofii, nierównościach Bella, sianokiszonce, zaworze EGR w starym dieslu, Tetre Rouge i pamięci imunologicznej nie rozmawiam.

To ty zacząłeś o tym mówić panie specjalisto od wszystkiego.
  • Odpowiedz
@Wedam: w twoim dziecinnym świecie 400km płotu kupuje się w normalnym sklepie z płotami i zasiekami, a firmy zajmujące się prefabrykacją betonu mają na placu po 500km prefabrykatów na wzór izraelski. Należy tylko określić RAL w jakim mają być pomalowane i cyk, na ciężaróweczkę (która też już czeka) i na granicę. Podpisać wuzetkę kierowcy, pokazać gdzie ma wyładować i pora na csa.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: łukasznko groził tym od dawna, był czas się przygotować i ogłosić przetarg chociaż. A 400 km ogrodzenia to wystarczy wynająć firmę, która ci to zrobi. Nie jest skomplikowane. Może byłyby to różne kolory i wzory siatki ogrodzeniowej (bo 400km to dość sporo i byłoby wiele firm i wiele różnych siatek, a nie jednej firmy wszystko), ale nie byłoby takiej chujni.

Jak będziesz miał tyle lat co ja i jakiś
  • Odpowiedz
łukasznko groził tym od dawna, był czas się przygotować i ogłosić przetarg chociaż


XDDDDDDDD

Nie każdy jest wróżbitą jak twój wujek Maciej i nie każdy wie, które z bzdur wypowiedzianych przez Baćkę, akurat okażą się prawdą. Jakoś Litwini również nie ogłosili przetargu przed faktem. Też debile. Nie to co ty.

A
  • Odpowiedz
ale to m.in. dzięki wpojonym przez nią wartościom, staram się dziś być (najlepiej jak potrafię) dobrym człowiekiem, patriotą, który kocha swoją ojczyznę niezależnie od tego jaka opcja polityczna akurat rządzi, który jak tylko może, stara się wspierać jej rozwój np. kupując polskie produkty, np. promując polską kulturę, np. wspierając lokalne inicjatywy. Jeśli zbyt słabo się staram to przepraszam, mamo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Wedam:
  • Odpowiedz