Wpis z mikrobloga

  • 213
Kiedy prowadziłem TVPiSCodzienny zwalczałem propagandę. Nigdy nie zmienię zdania o #tvpis. To potworne zło. Ale to nie oznacza, że 2 strona jest wiecznie święta. Trzeba bronić wartości tam, gdzie nie mamy do czynienia z zakłamanym diabłem (TVPiS). Dlatego kilka słów o TVN.

Obserwując działania TVNu z ostatnich kilku dni w temacie "uchodźców" na naszej granicy, widzę narzucanie jednostronnej narracji w niejednoznacznej sprawie i bardzo złe zabiegi dziennikarskie. Dla mnie osobiście jest to bardzo dziwny kierunek postępowania, który może wręcz zaszkodzić, ale piszę ten wpis z innego powodu.

Na wykopie pojawiło się już kilka przykładów, więc dorzucę kolejny PS. Kopiuj/wklej z mojego twittera

Konferencja MON kilkanaście minut temu. W TVP Info słychać normalnie. W TVN24 mocny przester. To 1 z zabiegów, który ma powodować negatywny odbiór rozmówcy. Z Trzaskowskim TVPiS uwielbiało to robić. Mam nadzieję, że to błąd techniczny TVN, a nie celowe działanie.

Bo nawet jeżeli chce się promować "słuszne" (z subiektywnego pkt widzenia) poglądy, to nie powinno się nigdy powielać zabiegów rodem z TVPiS. TVPiS jest najgorszym przykładem "etyki" dziennikarskiej szerzącym podziały, głupotę i kłamstwa, a najlepszym złej moralnie propagandy.

Trzymam za TVN kciuki, jako stację o niebo lepszą niż TVPiS, dlatego powtórzę: mam nadzieję, że to nie było celowe. A znając poczynania TVN z poprzednich dni odnośnie tej tematyki: mam przykre podejrzenia.

Dla zasięgu #tvn #polska #uchodzcy #bialorus i chyba #afganistan też pasuje
  • 11
  • Odpowiedz
  • 29
@yosoymateoelfeo Dziwne, głupie, irracjonalne...TVN w oczach wielu osób "pomiędzy" skajnymi betonami wyrobiło sobie znacznie lepszą renomę niż TVPiS. Z oczywistych powodów. A takie zarzucanie narracji jest irracjonalne. I nie mówię tu o stronniczości, ale o jednoznacznym przekazie, gdzie każdy argument strony przeciwnej jest obalany.

A ta kwestia jest niejednoznaczna. Nawet będąc prouchodźczym, nie można pomijać realnych argumentów 2 strony jak np. Wykorzystywanie przez reżim Łukaszenki i brak identyfikacji tożsamości tych osób.
  • Odpowiedz
@jaxonxst: TVN jest warty tyle co PIS. niestety, jest taki sam. Ale na razie ma biale rekawiczki i nie odsłania się całkiem. Jednak tyle gówna jest za kurtyną każdego programu jaki emitują ze zwykłymi ludźmi, manipulują wydarzeniami, fałszują je, tvn nie szanuje człowieka, dla tvn człowiek to narzędzie do zarabiania kasy, więc te całe pomozmy biednym i przesladowanym to też tylko jakiś brudny cel. ha tfu na tvn, nie ma u
  • Odpowiedz
Wykorzystywanie przez reżim Łukaszenki


@jaxonxst: ale to nie moze stanowić argumenty przeciwko humanitarnej pomocy tym ludziom. TO są wręcz argumenty zeby procedurę azylową rozpocząć (która zawsze moze zostać odrzucona).

brak identyfikacji tożsamości tych osób.


@jaxonxst: tak samo to jest kiepski argument. Ponadto dzisiaj w faktach było podane ze ci ludzie mają paszporty. Poza tym, zeby zidentyfikować osoby najpierw trzeba je przechwycić.
  • Odpowiedz
TVN jest warty tyle co PIS. niestety, jest taki sam.


@Missudi: #!$%@? a nie taki sam. TVN zawsze skupia się na władzy. tvpis skupia się na opozycji jakby to oni mieli jakąkolwiek władze w państwie a nie pis xD
  • Odpowiedz
tak, ale jak tvn 'bedzie' u władzy to tez bedzie na opozycje patrzec


@Missudi: tak jak za czasów po? xD sorry, ale o wszystkich problemach PO dowiadywałem się właśnie z tvn. U mnie w domu od zawsze leci właśnie tvn.
  • Odpowiedz