Wpis z mikrobloga

@tadocrostu:
Ja bym chciał tylko zauważyć, że Donald bardzo ładnie rozegrał obie strony. Co oznacza sprawne działanie? Jak się go zapytają ludzie z lewicy to będzie oznaczało "szybką ochronę takich ludzi i ich przyjęcie". Jak z prawicy to będzie oznaczało "dbanie o szczelność granicy" (czyli dalej dosyć wymijająco).

Ci ludzie powiedzą to, co wyborcy chcą usłyszeć. Nie oszukujcie się.
  • Odpowiedz
@tadocrostu Donald potrafi kłamać jak z nut, byle tylko 1% więcej ludzi go polubiło - ja pamiętam jego wypowiedzi zarówno te sprzed kilku dni, jak i kilku lat

[Donald Tusk] Wyraził przy tym oburzenie wypowiedzią wicepremiera Piotra Glińskiego, która padła we wtorek na antenie Polsat News, że Polska "obroni się" przed ewentualną falą uchodźców z Afganistanu. Zdaniem szefa PO słowa te są "kompromitujące". "To tak, jakby ci ludzie nam wojnę wypowiedzieli.
  • Odpowiedz
Donald potrafi kłamać jak z nut, byle tylko 1% więcej ludzi go polubiło


@marcus1a: Potrafił, ale potrafił też podejmować ciężkie decyzje wbrew większości. Za podniesienie wieku emerytalnego i nie płacenie 500+ PO straciło władzę.
  • Odpowiedz
@void1984 nooo... Ja pamiętam jaki byłem rozgoryczony że Tusk & Kopacz nie dali 500+ i dlatego zagłosowałem na PiS ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

PS. Naprawdę wierzysz w te swoje głupoty, czy przekaz partyjny?
  • Odpowiedz
@void1984 chętnie ci przypomnę, za co poleciała PO, ponieważ mam artykuły z tamtego okresu zachowane do dziś:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Druga-strona-medalu-7-lat-rzadow-Tuska-7217929.html

1. podwyżki podatków: stawek VAT (z 3% do 5%, z 7% do 8% i z 22% do 23%), stawki rentowej (o dwa pkt. proc.), akcyzy (na ON, wódkę i papierosy), zamrożenie progów PIT oraz i tak śmiesznie niskiej kwoty wolnej od podatku. Do tego jeszcze doszły nowe daniny: podatek od miedzi i srebra, myto (via toll), podatek bankowy i inne
  • Odpowiedz
@marcus1a: Ładn zestawienie, a teraz przypomnij co było tematem debat wyborczych
* PO wpuściło za dużo imigrantów (sic!)
* PO podniosło VAT na 23%
* wysokość wieku emerytalnego
* 500+
  • Odpowiedz
@marcus1a: XD
To są jakieś pasty z centrali?
Na prawdę wydaje Ci się, że tematem debat wyborczych było "opodatkowanie gazu łupkowego", "ujęcie duchowych" i "ulga internetowa"?
  • Odpowiedz
@void1984 z twojej centrali! To GW przygotowała i opublikowała, i o tym była równie debata (jak widać na załączonym obrazku) :))

Choć wiem, że ty pewnie tylko TVN24, więc pewne rzeczy mogły ci umknąć :p
  • Odpowiedz