Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Upadł mi i potrzaskał się zegarek do tego stopnia, że gdzieś wypadło to pokrętełko do sterowania i obecnie jest sama tarcza, oczywiście nie działa... zegarek to jakiś Timex, raczej niewielkiej wartości ale dostałem go jako prezent i ma dla mnie znaczenie sentymentalne. Czy byłby ktoś z Was w stanie go naprawić lub zna dobry serwis który by to zrobil? Lokalni zegarmistrzowie nie potrafią. #zegarki #timex
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Misiu89: lokalny zegarmistrz stwierdził że wszystko tam wypadło ale ja nie jestem w stanie tego zweryfikować. Zegarek kwarcowy Timex Classic z funkcją daty, pory dnia i czegoś jeszcze, nie pamiętam, później mogę zdjęcie zrobić jak on wygląda
@Misiu89: ok, to jest dokładnie ten model: Timex Classic TW2P97000 - dałbyś radę pomóc? :(
tego pokrętełka nigdzie nie mogę znaleźć, podejrzewam że zgubiłem gdzieś idąc, nie bezpośrednio po upadku...
@Misiu89: no jak byłem to kobieta zrobiła wielkie oczy i rzucała już setkami złotych za naprawę... Podejdę jeszcze do innego, może będzie w stanie pomóc. Według Ciebie ile taka naprawa może kosztować?
@khaotic: hej i co, udało ci się naprawić swój zegarek? podpytuję, bo mam dokładnie ten sam problem, że urwałem koronkę wraz z wałkiem, przy czym zegarek schowałem do szuflady i nic z nim nie robiłem i zastanawiam się teraz czy szukać lokalnie pomocy czy do jakiegoś serwisu Timexa wysyłać
@vinmcqueen: cześć, zaniosłem do lepszego zegarmistrza dokładnie tydzień temu. Powiedział mi, że spróbuje ale może się nie udać, bo potrzebne są oryginalne części, nie ma możliwości wsadzenia zamiennika. Koszt to ok. 80 zł. Czekam na jakieś info, bo rzekomo cały proces miał zająć około tygodnia.

edit. do "lepszego zegarmistrza", bo ten chociaż chciał podjąć się naprawy, tamten poprzedni to chyba tylko baterie potrafi wymieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°
@khaotic: dzięki za odpowiedź, byłbym wdzięczny jakbyś dał znać ostatecznie co wyszło

aczkolwiek dziś rano jeszcze raz przyjrzałem się mojemu i wydaje mi się, że chyba jednak wyrwałem jedynie koronkę a wałek tam siedzi, ale nie znam się na tym zupełnie i też muszę wreszcie się udać do "lepszego zegarmistrza", tylko, że niestety u mnie w mieście był taki jeden, ale zmarł parę lat temu i muszę się pofatygować trochę dalej
@khaotic: cześć i jak tam twój zegarek? Wołam Cię bo mój właśnie wrócił z naprawiony z oficjalnego serwisu Timexa w Wawie i chciałem się podzielić doświadczeniem, może komuś się przyda również.

Tak jak napisałem wcześniej, pierwotnie musiałem źle spojrzeć bo ostatecznie u mnie była jedynie wyrwana koronka, więc naprawa była dość prosta. Napisałem maila do serwisu tu kontakt - serwis centralny i wstępnie mi napisali, że wymiana koronki to jedynie 30
@vinmcqueen: A właśnie, miałem do Ciebie napisać. Odebrałem go w poniedziałek. Uczyniło mnie to 90 zł, bo jeszcze jakąś baterię trzeba było wymienić. Części wszystkie oryginalne, bo podobno tylko takie pasują. Zegarek działa jak należy :)
@khaotic: 90 PLN za naprawę wałka z koronką nie wydaje się strasznym wydatkiem, chociaż faktycznie może wydawać się mało opłacalne w przypadku jakichś weekenderów, które nowe chodzą po ok. 150 PLN. Dobrze wiedzieć, niech się dobrze nosi :)