Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie cieszy jak powrót Tuska, który potrafi pokazać rozsądek gdy idioci wokół niego odwalają różne głupoty dając paliwo PiSowi.

Ps. Pisiorom przypominam, że w 2015 Tusk był autorem porozumienia z Turcją które zakończyło ostatni kryzys migracyjny oraz zmontował koalicje krajów uwalającą automatyczne mechanizmy alokacji czyniące zawarte porozumienie realnie martwym przez co zresztą miał ostry konflikt z Merkel.

#polityka #4konserwy #neuropa #bojowkadonaldatuska #bialorus #uchodzcy #bekazpisu
Pobierz Herubin - Nic mnie tak nie cieszy jak powrót Tuska, który potrafi pokazać rozsądek gd...
źródło: comment_1629553673H7qinh6ao3XXPvZSqA0yGw.jpg
  • 26
@Herubin: nadal masz to zdanie:

Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu.


Nie wiem jak chcesz to połączyć się z poparciem działań SG w sprawie tej grupki Afgańczyków, do której jedzenie etc. starali się dostarczyć posłowie i NGOsy.
@yeron: Nie mam żadnych problemów z tym żeby NGOSy dostarczyły im jedzenie i ubrania jeżeli jest to zgodne z prawem (nie wiem czy jest patrząc, że są na terenie Białorusi więc się nie wypowiadam). Na pewno jednak nie powinno tam być lansujących się polityków którzy tylko nakręcają w ten sposób Białoruś do przerzutu kolejnych osób. Opozycja powinna wytykać niekompetencje PiSowi bez wchodzenia w narracje o tym jak to strasznie PiS robi
Nie mam żadnych problemów z tym żeby NGOSy dostarczyły im jedzenie i ubrania jeżeli jest to zgodne z prawem (nie wiem czy jest patrząc, że są na terenie Białorusi więc się nie wypowiadam).


@Herubin: No a zgadnij.
Nie dość, że szkodzą krajowi to jeszcze pomagają PiSowi.


@Herubin: powiedziałbym, że raczej podkreślają pisowską nieudolność, bo sobie PiS nie radzi z 50 (teraz 30 emigrantów).

Na pewno jednak nie powinno tam być lansujących się polityków którzy tylko nakręcają w ten sposób Białoruś do przerzutu kolejnych osób.


No, nie powinno ich tam być. Bo powinni być w ośrodku dla uchodźców, emigrantów (nazwa w/e) i powinna zapaść decyzja czy deportacja czy udzielenie
powiedziałbym, że raczej podkreślają pisowską nieudolność, bo sobie PiS nie radzi z 50 (teraz 30 emigrantów).


@yeron: XD żyj dalej w swoim urojonym świecie.

PiS pompuje propagandę o hordach imigrantów, dzielnej straży granicznej stawiającej opór i do znudzenia pokazuje pajacowanie posłów strasząc, że chcą zalać Polskę terrorystami.

Tak się buduje oblężona twierdzę, konsoliduje elektorat i przekonuje niezdecydowanych. Tym bardziej, że realnego problemu tak na prawde nie ma i pozostaje wygodnie zarządzać
Dlatego trzeba powielić narrację PiSu i powiedzieć, że robi dobrze. No, to jest genialny plan.


@yeron: Trzeba sprzedać taką narrację, aby osoby obrażone na PiS ale podatne na straszenie imigrantami dostały realną alternatywę a jak na razie wychodzi im, że no PiS kradnie i kraj poniewiera ale jako jedyna partia "broni" nas przed zalewem islamistów więc z ciężkim sercem trzeba na nich głosować. To elektorat wahliwy jest tu kluczem a opozycja
oraz zmontował koalicje krajów uwalającą automatyczne mechanizmy alokacji czyniące zawarte porozumienie realnie martwym przez co zresztą miał ostry konflikt z Merkel.


O widzę pamięć króciutka. Po pierwsze, to nie Tusk wtedy decydował, bo premierem była Kopacz. Po drugie rząd PO zgodził się na mechanizmy alokacji dogadując się po cichu z Niemcami i wystawiając koalicję przeciwną przyjmowaniu imigrantów. Czeskie media pisały wtedy o zdradzie Polskiego rządu, który nic z nimi nie konsultował.
Dopiero
@szejk_wojak: No to przecież nie broni, bo 700 osób poszło w las i nikt nie wie co się z nimi stało. A obrona przed tą 30 wygląda dość żałośnie dx.
Olso, część sentymentu antymigranckiego z 2014-2015 wzięła się z tego, że Merkel powiedziała zapraszam + wizja socjalu za nic dla emigrantów. Czyli życia lepszego niż Polak, obywatel UE. Teraz nie ma tego zapraszam, a wizje socjalu to są tylko w postach