Wpis z mikrobloga

Czolem! Jestem w trakcie nauki ekosystemu Javy z myślą o próbie znalezienia zatrudnienia jako Jr Java Dev. Wkrótce chciałbym zająć się stworzeniem aplikacji webowej do portfolio. O ile wybór stacka backendowego jest oczywisty, o tyle zastanawiam się, jakich narzędzi użyć do warstwy GUI. Sądzicie, ze warto inwestować na tym etapie czas na naukę Angulara/Reacta od zera, czy może lepiej skupić się w pełni na backendzie, a jako substytutu użyć czegoś prostszego, np. pokroju Vaadina? Podrzućcie zdanie na ten temat, please ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracait
  • 4
Fronty na Reactcie i Angularze stawia się łatwo. Pisząc w typescriptcie szybko się odnajdziesz. Z Javy łatwiejszy przeskok może być na angulara. Fajny skill bo zaczynasz jako fullstack ;)
@Pabi77: Czytałem właśnie, że z perspektywy Springa sensownym wyborem może być Angular, choć padały opinie, ze jest to bardzo rozlazły framework i potrzeba czasu na jego opanowanie. No cóż, będę musiał z czasem wejść głębiej w ten temat i zrobić research co w ogóle musiałbym umieć z Angulara, aby myśleć o budowaniu fronta pod w/w aplikację. Czy kojarzysz może jakieś wartościowe materiały, albo miejsca w sieci, z których można by dowiedzieć
@mattrandom: Uczyłem się pracując nad projektem, to nie miałem czasu na kursy xD MaterialDesign mocno uprościł walory estetyczne, a do postawienia strony z podstawowymi formularzami i prezentacją to nie ma dużej filozofii.
IMO jest to technologia z serii „easy to start, hard to master” i zdecydowanie warto tykać!