Wpis z mikrobloga

#marynarz

Takie pytanie. Ile w miesiącu wyrabiacie godzin i czy w związku z tym opłaca się robić na statku? Bo słyszałem, że załogi brakuje i często się zostaje dłużej, po zakończeniu kontraktu.
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@Maffiozzo97 nie tyle brakuje, co są duże problemy z podmianami. Chodzą słuchy, że jest duży niedobór oficerów, a znając Azjatów i ich uwielbienie do trzymania wszystkich za mordę, to Filipiny i Indie nie zluzują granic tak szybko. Mam nadzieję, że pomimo tego całego burdelu, nadchodzą dla Europejczyków lepsze czasy.

Jeżeli chodzi o oficerów, to jeszcze się opłaca, jeżeli chodzi o marynarzy w cargo, to niezbyt, bo wciąż trudno zniżyć się do standardów,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maffiozzo97: 263-280h zależy od miesiąca. Dużo rzeczy mogę zrobić na wachtach, co pozwala mi więcej czasu leżeć przy basenie i pić browary xD IMO od managementu baaardzo opłaca się pływać, szczególnie na "lepszych" statkach jak tanki, gazy, czy dobre offshory ;)
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97 będzie brakować ludzi do pracy ponieważ pływanie staje się coraz mniej atrakcyjnym zawodem. Zarobki nie zmieniają się od kilkunastu lat i nawet Azjaci zaczynają narzekać. W Europie jest dużo bardziej atrakcyjnych zawodów. Nie mówiąc o trudach pływania takich jak rozłąka z rodziną, kiepski socjal, niepewność jutra.
  • Odpowiedz