Wpis z mikrobloga

#monitory #programowanie
Mireczki, bo już od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą 2 monitorów na 1 ultrawide. Czy jest tu ktoś kto pracował w obu konfiguracjach i może porównać obie opcje?

Wołam #programowanie, bo do tego głównie potrzebuję monitora/monitorów na moim małym biurku.
Dodatkowo jak sobie radzicie w przypadku ultrawide z np. udostępnianiem ekranu lub oglądaniem youtube na całej połówce monitora. Działa to dosyć dobrze?

Do osób które pracowały na 2 monitorach lub 1 dużym. Która opcja lepsza

  • 2 monitory 70.0% (21)
  • 1 ultrawide 30.0% (9)

Oddanych głosów: 30

  • 5
@Patres: ultawide jest super. Mam Philips Brilliance 439P i gdybym teraz kupował to wziąłbym 498P. Te Philipsy do pracy są super, a i cenowo bardzo konkurencyjne.
Do pracy jako programista nic lepszego nie może być. Miałem wcześniej dwa 27" monitory ale teraz jak nie mam ramki na środku to masz dużo więcej opcji na rozmieszczenie okienek.
Czy pod linuxa czy windowsa jest od groma aplikacji, które pomagają rozmieszczać ekrany w rozmaity
@Patres: Zależy czy nie #!$%@?ą cię okienka. Ja lubię mieć zmaksymalizowane okno aplikacji, przez co lepiej mi się pracuje na oddzielnych monitorach. Jak ci to nie przeszkadza i na jednym monitorze masz pełno różnych okienek pootwieranych to i z ultrawide sobie poradzisz. Co do udostępniania to zależy z czego korzystasz, ale zazwyczaj jest opcja przechwytywania konkretnego okienka.