Wpis z mikrobloga

Mirki korzystające z #blender potrzebuję pomocy! ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam blendera 2.92, robię tutorial https://youtu.be/Jmir2bDpZA4?t=234 i kiedy chcę użyć Knife nie mogę obrócić widoku żeby zaznaczyć cięcie na spodzie deski :< nie działa obracanie nawet jak chcę zrobić cięcie w zupełnie nowym pliku na default cube, help ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
@BMTXS: Środkowy przycisk myszy nie działa żeby obracać?
Może masz zmienioną kolejność klawiszy, jeśli to np. pióro? U mnie w 2.92 działa obracanie podczas nakładania linii cięcia. Sprawdź w Preferences/Navigation czy chwilowe przełączenie robi różnicę. Nie musisz zamykać panelu ustawień przy testach, od razu zastosowuje zmienione opcje.
Może masz emulacje numerycznej na linii klawiszy pod funkcyjnymi i tu to nie działa przy tym narzędziu?
@Trewor: no nie działa, nawet jak otworzę nowy plik, z samym default cubem, nacisnę K i już nic nie mogę obrócić, ani myszką ani numeryczną ( ͡° ʖ̯ ͡°) może to tak powinno być?
@BMTXS: Mi tylko nie obraca jak trzymam dodatkowy klawisz ctrl, shift, alt. Może "odruchowo" trzymasz któryś klawisz, żeby nie zdezaktywować np. przyciągania?(wtedy puszczasz te klawisze). Albo masz jakiś okruch pod tymi klawiszami, że przy wcześniejszym wciśnięciu się przemieszcza i blokuje? Lub uszkodzony klawisz.