Wpis z mikrobloga

Mriki mam dosyć nietypowy problem, mam monitor 1440p 165hz i następujący PC Ryzen 2600, RX 6600Xt i 16 gb ram 3200mhz ( w biosie ram jest podkręcony do 3200mhz właśnie). Problem jest następujący odpalam sobie gierki w 1440p i mam określoną wydajność, np w Remnant From The ashes na ustawienia ultra w 1440p mam średnio 70~90 fps, a w AC Odyssey mam 50~60 fps no i tu się pojawia problem, otóż myślałem, że jak zmienię rozdzielczość z 1440p do 1080p to jakiś skok w liczbie FPS będzie, otóż nie. Jest dokładnie tak samo, w zasadzie to nic się nie zmienia. I zastanawiam się w czym leży problem.
Na pewno nie jest to karta graficzna, bo pożyczyłem RTXa 2080 od znajomego i jest dokładnie tak samo.
Sprawdziłem czy to nie wina kabla DP, więc podłączyłem HDMI 2.0 i nadal to samo.
Dodam, że zachowanie pojawia się także w innych grach, każda z nich jest na SSD.

Zastanawiam się czy to po prostu procek nie jest bottleneckiem. Miał ktoś z was podobny problem?
#pcmasterrace #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
@mikorys: MSI Afterburner i sprawdzasz zużycie procka. Zresztą chyba nawet benchmark w tej grze powinien pokazywać jakieś dane na jego temat.

Jest szansa, że procek to bottleneck, chociaż trochę dziwny byłby zupełny brak różnic, bo są miejsca bardziej (miasta) i mniej (otwarte przestrzenie) procesorowe. W tych drugich po obniżeniu rozdzielczości fps powinien nieco skoczyć.

Nie bardzo też rozumiem czemu nie sprawdziłeś tego, a sprawdzałeś kable. Jak miały one wpłynąć na fpsy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikorys: A ja bym powiedział że w sterowniku Radeona masz włączoną superrozdzielczość Wirtualną albo inne takie i nwwet jak ustawisz 1080p to skaluje od nowa do 1440p więc wydajnościowo wychodzi dokładnie to samo.
  • Odpowiedz
Sprawdziłem czy to nie wina kabla DP, więc podłączyłem HDMI 2.0 i nadal to samo.


@mikorys: XDDDDDDD, tnij kabel wtedy szybciej bity bedą latać XDDD

a tak serio to pewnie cpu capped jestes, sprawdz obciazenie proca, 2600 juz jednak leciwy jest
  • Odpowiedz