Wpis z mikrobloga

#konfederacja burzy się na "segregację sanitarną" i to nawet w przypadku funkcjonowania prywatnych firm.

I jest to niewyobrażalną hipokryzją z ich strony. A wiecie dlaczego? Piękna rzecz mi się przypomniała.

Jeszcze rok temu ich kandydat na prezydenta wydał oficjalny program wyborczy pt. "Nowy porządek". Przy 18 punkcie ("wolność gospodarcza") możemy znaleźć fragmenty mówiące o tym, że konstytucja powinna gwarantować "prawdziwą swobodę umów" oraz "prawo skorzystania z klauzuli sumienia".

Co to w praktyce oznacza? Że przedsiębiorca będzie miał konstytucyjne prawo odmówić zatrudnienia czy świadczenia usług z dowolnego powodu - religijnego, seksualnego, światopoglądowego itd.

Ale chyba nie przewidzieli, że może w przyszłości pojawić się powód uderzający w ich samych - sanitarny.

Kolejny raz jak "wolnościowość" tego ugrupowania kończy się w momencie jak obraca się to przeciwko nim.

#neuropa #polityka
waro - #konfederacja burzy się na "segregację sanitarną" i to nawet w przypadku funkc...

źródło: comment_1629357758evx13aqHQAWXWNtujUVK4I.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@waro: Jak zwykle lewaku mylisz pojęcia. Tutaj segregacjha jest sztucznym wymysłem państwa, a nie prywatnych firm. To państwo wymusza takie zachowania na firmach. Same firmy nie mają przecież interesu w takim działaniu, bo to dla nich straty.
  • Odpowiedz
A tutaj bonusowo Artur Dziambor masakrujący własne ugrupowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@waro: Nie wiem jak można potwierdzanie jednego z fundamentalych postulatów i wartości nazywać masakrowaniem własnego ugrupowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tutaj segregacjha jest sztucznym wymysłem państwa, a nie prywatnych firm. To państwo wymusza takie zachowania na firmach.


@Jah00: potrzebne źródło takich rewelacji. Bo na szybko znalazłem, że w przypadku google'a i facebooka wymóg szczepień był ich autonomiczną decyzją, więc na pierwszy rzut oka zdaje się, że wypisujesz zwyczajne bzdury.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: Nie czytałem ich projektu. Czy on zakazuje takiej dyskryminacji gdziekolwiek czy też nie? Bo jeżeli nie to gdzie ta hipokryzja? Krytykować takie działanie można i to jest element gry rynkowej. Dopiero chęć zaangażowania aparatu przemocy państwa byłoby hipojryzją.
  • Odpowiedz
@waro: Bo konfederacja jest najbardziej wolnościową partia i jest przeciwko segregacji sanitarnej, ale już nie przeciwko:
- segregacji religijnej
- segregacji rasowej
- segregacji seksualnej
- segregacji płciowej

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Herubin: fragment treści ustawy "stop segregacji sanitarnej":

Art. 2. W ustawie z dnia z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320) wprowadza się następujące zmiany: 1) art. 11³ otrzymuje brzmienie: “Art. 11³. Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony
  • Odpowiedz
to nie to samo


@memento_mori: Jak nie? Zatrudnimy panie na stanowisko - wygooglaj sobie ile jest takich ofert. I teraz, przecież możesz zmienić płeć nie?

To samo z religią, leć do księdza po zaświadczenie że chodzisz co tydzień do kościoła. Nie chodziłeś? No cóż twój wybór...

Z rasą może być więcej problemu ale są kuracje wybielające, bardzo popularne w krajach azjatyckich.
  • Odpowiedz
potrzebne źródło takich rewelacji. Bo na szybko znalazłem, że w przypadku google'a i facebooka wymóg szczepień był ich autonomiczną decyzją, więc na pierwszy rzut oka zdaje się, że wypisujesz zwyczajne bzdury.


@waro:

lol kmiocie, Google robi co chce zanim jakieś państwo pomyśli by coś robić, założę się że reszta fanga tak samo, banda hipokrytów


@Hylfnur:

No tak się składa, że pracuję w dużej korporacji z branży informatycznej i wiem jak
  • Odpowiedz
ak nie? Zatrudnimy panie na stanowisko - wygooglaj sobie ile jest takich ofert. I teraz, przecież możesz zmienić płeć nie?

To samo z religią, leć do księdza po zaświadczenie że chodzisz co tydzień do kościoła. Nie chodziłeś? No cóż twój wybór...

Z rasą może być więcej problemu ale są kuracje wybielające, bardzo popularne w krajach azjatyckich.


@j3sion: Zaszczepienie się jest bardzo proste i nieszkodliwe, a także mało inwazyjne. Co ważniejsze, zaszczepienie
  • Odpowiedz
powiedz to tym co mieli nopy albo zeszli po szczepieniu.


@j3sion: Bardzo niewiele jest takich osób, zyski znacznie przewyższają straty. Nieszczepienie się jest głupie, ale jeśli ktoś uparcie chce w tym trwać, to trudno, ale musi liczyć się z ograniczeniami. Religia też jest głupia, ale (w większości przypadków) nie powoduje zagrożenia dla cudzego zdrowia, dlatego ją tolerujemy.

Jak jestem zaszczepiony, to nie chcę żeby niezaszczepieni hodowali na własnych ciałach nowe odmiany
  • Odpowiedz