Wpis z mikrobloga

Moj tata wyladowal w szpitalu w usa z zawalem, zrobili mu by-pasy. 2 tygodnie lezal. Rachunek na prawie 450tys usd.
  • Odpowiedz
@amantadeusz: W taki sposób, że pewien niedoinformowany użytkownik Wykopu nie znał angielskiego i nie był w stanie odróżnić Household income (czyli dochód całkowity jednego domostwa) od Personal Income (czyli dochód jednej osoby)
  • Odpowiedz
argumenty o rzadkiej chorobie której nie obejmuje prywatne ubezpieczenie są miałkie. Pytałeś o przykład - to Ci go podałem, nie zgłaszałem się na licytację


@malinq: ja pytałem o przykład rzadkiej choroby? Chyba mnie z kimś mylisz.
  • Odpowiedz
@rybsonk: W Polsce też rzadkich chorób NFZ nie leczy. Nie wiem czy wiecie, ale wszędzie państwo musi obliczać, co się jemu opłaca leczyć a co nie. Tak na przykład, nie opłaca się leczyć parę osób za miliony, jeżeli można te pieniądze wydać na co innego.
Dlatego jest tyle zbiórek w Polsce - bo leczenie się NFZetowi nie opłaca. NFZ tylko refunduje te rzeczy, które dotykają wielu ludzi, i z leczenia których
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@malinq: ogólnie większość zbiórek jest na tzw eksperymentalną terapię, tj taką, która nie daje żadnej gwarancji wyleczenia. NFZ takich nie refunduje, ludzie muszą zbierać pieniądze.
  • Odpowiedz
@walk_man: a potem przyjeżdzasz jako ofiara wypadku i wychodzisz z szpitala z fakturką na pół miliona dolców za leczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). To chyba jedna z największych przewag naszej służby zdrowia, że jeśli cię odratują, to nie wychodzisz ze szpitala z długiem na trzy pokolenia do przodu.
  • Odpowiedz
ok. $800 rocznie kosztuje ubezpieczenie do $2M


@walk_man: XDDDDD

Dej linka do takiego ubezpieczenia, jakie trzeba spełniać warunki, jak wysoki jest co-pay i co dokładnie obejmuje ( ͡º ͜ʖ͡º) No wiadomo, że są jeszcze ubezpieczenia w związkach zawodowych lub u pracodawcy, które wychodzą korzystniej, ale jeżeli mówimy o takim, które pokrywasz sam:

In 2020, the average national cost for health insurance is $456 for an individual
  • Odpowiedz
W Polsce też rzadkich chorób NFZ nie leczy. Nie wiem czy wiecie, ale wszędzie państwo musi obliczać, co się jemu opłaca leczyć a co nie.


@Nie_RabarbaR: a kto pisał, że NFZ leczy wszystkie rzadkie choroby?
  • Odpowiedz