Wpis z mikrobloga

Trochę przewidywań odnośnie co ciekawszych par pierwszej rundy BO:

Selt - Tapczan
Ten pierwszy w ostatnim czasie zdaje się powracać do dobrej formy, ten drugi natomiast, po wdarciu się do pierwszej szesnastki, wydaje się ją tracić. Warto również wspomnieć, iż panowie spotykali się do tej pory pięciokrotnie i za każdym razem zwyciężał Selt. W związku z tym uważam, iż większe szanse ma Anglik, aczkolwiek serce mówi "Tapczan".

Dale - Xiao
Serce mówi "Dale", lecz rozum mówi "Xiao". Na chwilę obecną Chińczyk jest po prostu lepszy w każdej kategorii, zaś w trzech ostatnich spotkaniach z Dale’em triumfował, jednak nie wykluczam całkowicie Walijczyka, biorąc pod uwagę fakt, iż zdołał się utrzymać w Main Tourze, a ostatnie spotkanie obu miało miejsce w 2017 roku, a więc dawno temu.

Zhou - Ford
Biorąc pod uwagę ich miejsca w rankingu, występy z ostatnich kilkunastu miesięcy oraz – poza Shoot-Outem – brak spotkań do tej pory, jest to bardzo wyrównana para. Wydaje mi się jednak, że minimalnie większe szanse ma Zhou.

Cahill - Walden
Walden zdaje się powracać do swojej dawnej formy po urazie pleców i osobiście mam nadzieję, że pokaże Cahillowi, rzekomemu "zabójcy gigantów", gdzie przegrani snookerzyści zimują. Jest od Cahilla lepszy pod każdym względem.

Holt - Davis
Kolejne starcie różnych stylów gry. Holt gra snookera bardziej otwartego, Davis - bardziej taktycznego. Wydaje mi się, że pomimo pewnej dysproporcji w rankingu, delikatnym faworytem będzie jednak Davis – panowie spotykali się czternaście razy, zaś dziewięciokrotnie zwyciężał starszy z Anglików.

Jones - Vafaei
Obaj są w stanie grać snookera bardzo otwartego, jednak w mojej opinii Jones stoi znacznie wyżej jeśli chodzi o stronę taktyczną, toteż uważam, iż to on będzie faworytem spotkania.

Zhao - Cao
Wielka niewiadoma. Nie jestem w stanie stwierdzić, jak wygląda forma Cao po powrocie z banicji. Jeśli jednak będzie w stanie pokazać tego samego snookera, jakiego pokazywał w 2017 roku, śmiem twierdzić, że to on będzie faworytem.

Williams - Tian
Cóż, na papierze faworytem pod każdym względem jest Walijczyk (cztery spotkania, cztery wygrane), jednak biorąc pod uwagę fakt, iż mecze pierwszej rundy są do trzech wygranych frejmów oraz to, że Tian potrafi niekiedy pokazać bardzo jakościowego snookera, śmiem twierdzić, że szanse są wyrównane.

Ursenbacher - Higgins
Jak wyżej: Szkot na papierze jest faworytem (cztery spotkania, cztery wygrane), jednak Szwajcar wcale nie musi stać na straconej pozycji. Starczy wspomnieć, iż dwa razy odprawiał z turnieju samego O'Sullivana.

Bingham - Milkins
Jak wyżej i jeszcze wyżej: Bingham faworytem na papierze (dwanaście spotkań, osiem wygranych), ale Milkins też potrafi pokazać jakościowego snookera. Mimo wszystko, jest on zbyt szybki i temperamentny, dlatego tutaj zdecydowanie bardziej stawiam na Binghama.

McLeod - Maflin
Tutaj Norweg faworytem, bez wątpienia. Silny, zwarty i gotowy. Niech pogoni tego czarnego muzułmanina, który ręki kobietom nie podaje.

Allen - Evans
Na papierze oczywistym faworytem Allen, jednak jeśli wzajemne animozje dadzą o sobie znać w trakcie spotkania i Irlandczyk z Północy straci głowę, wynik może okazać się nieoczywisty.

Gilbert - Stevens
Oj, tutaj może być ogień na suknie. Obaj panowie słyną z bardzo pozytywnego snookera. Jeszcze niedawno gotów byłem twierdzić, iż choć Gilbert był w pierwszej szesnastce to jednak nieco oklapł i w roli faworyta stawiałbym Stevensa. Teraz jednak David jest świeżo po swym pierwszym tytule rankingowym i obstawiam, że to on okaże się zwycięzcą.

Dott - Gould
Para, która rozdziera moje serduszko. Obu bardzo lubię i najchętniej widziałbym ich obu w jakiejś dalszej fazie turnieju. W ostatnim czasie to Gould odnosił większe sukcesy i to w nim upatruję faworyta.

Selby - Murphy
Nie potrafię wskazać wyraźnego faworyta, aczkolwiek wziąwszy pod uwagę długość meczów jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż to Murphy okaże się zwycięzcą.

Wakelin - Hendry
Siedmiokrotny mistrz świata co prawda powrócił do snookera, jednak nie jest to powrót, jakiego wszyscy oczekiwaliśmy. Wakelin zdecydowanym faworytem - wbrew pozorom to solidny zawodnik.

Następne przewidywania przed rundą drugą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#snooker
  • 5
  • Odpowiedz
Istnieje ogólna rozpiska dotycząca godzin poszczególnych spotkań, jednak nie mam pojęcia, które będą transmitowane w telewizji, a które w Playerze. Trzeba zdać się na domysły i chińskie streamy xD
  • Odpowiedz