Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirasy!
Jaką drukarkę 3D wybrać? Myślę nad Prusa i3 MK3S+. Budżet do maksymalnie 4k. Drukować będę figurki, artykuły do domu ale w planach mam również zaprojektowanie samemu obudowy pod moje małe urządzenie elektryczne. Chciałbym aby maszyna była odpowiednia na start ale aby wraz z moim rozwojem - cały czas dawała rade. Polecacie coś innego?
#druk3d #drukarki3d #drukarka3d
  • 24
@BobekNierobek: Nie potrzebuje chyba aż takie precyzji żeby brać żywiczną osobno (to kosz jakiś 2-3k). Na moje cele mogę zrobić ręcznie doprowadzić druk 3d FDM do stanu, który będzie dla mnie ok.
ręcznie czy trzeba dokupić myjkę. Widzę jeszcze, że jest proces utwardzania?!


@diko: są maszynki 2w1 do mycia i doświetlania.

osobiście nie mam doświadczenia, więc nie jestem w stanie nic polecić.

ale słyszałem mnóstwo opinii, ze ipa smierdzi bardziej niż zywica
@diko: ledwo mi dziala net wiec ci nie wynajdę, alr poszukaj na yt materiałów od arhn.eu o drukarkach, u niego sa dobrze opisane zalety i wady od człowieka, który dopiero wchodzi w temat i nie ma zamiaru wchodzić głębiej niż hobby.
i o żywicznej, i o myjce i o filamentowce mial. i przy okazji opowiada o samych procesach
@diko: Anycubic Photon Mono to około 900zł. Około, bo czasem mniej, czasem więcej. Szorujesz ręcznie używając rękawiczek i szczoteczki do zębów. A zaawansowaną maszynę do utwardzania zrobisz z taśmy LED UV i byle garnka z nierdzewki. Ważne, żeby miał lustrzaną, wewnętrzną powierzchnię. Ale równie dobrze możesz przedmiot po prostu wystawić na światło słoneczne. Byle nie bezpośrednio.