Wpis z mikrobloga

#motocykle

hejka jak to jest z slalomem szybkim który wykonuje się na placu? Żeby go zaliczyć trzeba przejechać go ze średnią prędkością 30km/h, i tutaj moje pytanie wystarczy na wlocie i wylocie mieć mieć te minimum 30km czy cały muszę go przejechać z taką prędkością? Pytanie może głupie, ale wole mieć pewność co do poprawności wykonania.
  • 12
@BambusowyBambo: Taki tip jeśli chodzi o slalom szybki, nie odpuszczaj gazu. Większość osób wjeżdża mając 30+ potem odpuszcza manete i dodaje przy wyjeździe. Odpuszczanie gazu zmienia geometrie przedniego zawieszenia przez co ciężej się manewruje. Wystarczy cały czas trzymać manetke na tym samym poziomie a przejedziesz nawet i szybciej.
@BambusowyBambo: masz zbierana predkość z wjazdu i wyjazdu, i oblicza się średnią w danym czasie.
Mnie uczą trochę z inną techniką bo przejeżdżam cały slalom ze stałym gazem i wciśniętym hamulcem tylnym.
W takim zestawieniu tylne koło ma większą trakcję, więc można robić ciaśniejsze skręty.
Ja na wjeździe mam prędkość jakieś 36/km/h potem trochę spada po wciśnięciu hamulca, średnia wychodzi mi 33/34 km/h
@addwad: Ja zdawałem gladiusem i rozpędziłem się do 36 chyba i miałem 30 średnią tym sposobem. Próbowałem jazdy ze stałą prędkością albo dodawania gazu i jakoś ten slalom nigdy mi nie wychodził, najwięcej miałem 36km/h dodając gazu, ale było to mało powtarzalne, tutaj często ludzie piszą że mają po 40+