Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na oglądałem się łucznictwa na igrzyskach i w sumie mnie zaciekawił bardzo ten sport. Jaki polecacie łuk na początek? Z tego co wyczytałem to taki 20lbs - 26lbs na początek wystarczy bo wiadomo nie będę strzelał z 70m ale tak 10m-20m mi wystarczy. Głównie chodzi o markę żeby to chińskie nie było. Totalnie moje rozeznanie jest zerowe. I czy jakieś dodatkowe rzeczy trzeba dokupić? #lucznictwo
  • 8
@bukem Rolan Snake za 180 zł jest idealny na pierwszy łuk. Do tego 6-8 strzał o spinie przystosowanym do naciągu jaki wybierzesz, jakaś trzypalcowa rękawiczka łucznicza i można się bawić. Ten łuk ma wszystko czego Ci trzeba, a jak się wkręcisz to i tak kupisz coś lepszego niż Twój pierwszy miotacz, a Rolan zostanie do użyczania rodzinie i znajomym.
@bukem: Wszystko zależy od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć. Jeśli ma być jak najtaniej, to wspomniany Rolan Snake. Jeśli na sam łuk chcesz przeznaczyć do 300zł, to możesz kupić podstawowy łuk klasyczny np. Core Hit, Jandao Beginner czy Samick Polaris. Do tego jakieś budżetowe strzały karbonowe typu Avalon Tyro, ochrona na palce i możesz śmigać. Karwasz może się przydać, ale musem nie jest. Tarczę zrobisz z kartona wypchanego miękką folią lub szmatami.
Do łucznictwa olimpijskiego dobry wstęp to drewniany core hit. Albo coś od wns jak ma byc już metalowy Majdan i ramiona ilf