Wpis z mikrobloga

remontuje kuchnie i mam takie gniazdko jak ja zdjęciu, chce sobie zamiast tego gniazdka pociągnąć z 2 metry przewodu i dać na końcu potrójne gniazdko takie jak z przedłużacza i dopiero do tego podłączyć sobie lodówkę, okap i coś tam jeszcze. Myślałem żeby kupić przewód 3x2,5’mm i poprzez wago podłączyć czarny do czarnego a niebieski do niebieskiego i do zielonego i potem podłączyć ten przewód do puszki od przedłużacza. Dobrze to będzie?
#remontujzwykopem #elektryka
JohnShelby - remontuje kuchnie i mam takie gniazdko jak ja zdjęciu, chce sobie zamias...

źródło: comment_1628893454Snbr8JpuHWypf5V6XKZ4JE.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@JohnShelby: Lodówka i okap pobierają niewiele prądu ( w przeciwieństwie do np. czajnika, piekarnika i zmywarki ). Pytanie czym będzie to "coś jeszcze" i co zrobisz z puszką po starym gniazdku, gdzie będą łączenia na wago. Ogółem jak masz zamiar to zamurować / zabudować, to lepiej wykonać połączenie stałe, polutować + termokurczka z klejem.
  • Odpowiedz
Pytanie czym będzie to "coś jeszcze"


@mateo_olsztyn: najprawdopodniej płyta gazowa ( tak żeby można było zapłać gaz przyciskiem, wiec pobór prądu nie będzie duży

co zrobisz z puszką po starym gniazdku, gdzie będą łączenia na wago


@mateo_olsztyn: planowałem zrobić łączenia na wago w tej puszczę i dla pewności kostki okręcić izolacją i tak zostawić, bo gniazdko będzie za szafkami kuchennymi wiec nikt tam raczej grzebał nie będzie i
  • Odpowiedz
Musisz też pamiętać, że te listwy od przedłużacza mają pewna obciazalnosc prądową, i może być. I że np kupisz taka, co ci wytrzyma tylko 10A.


@Jason_Stafford: tam nie będzie dużego prądu, tylko lodówka, okap i zapalarka do gazu, to wątpię ze tam 2000w będzie
  • Odpowiedz
@JohnShelby Kiedyś tak robiono i działa do dzisiaj. Kiedyś mostkowano w gniazdku a dzisiaj mostkuje sie w rozdzielni. W blokach, wieżowcach, nowych budownictwach to niby jak sie robi, bednarke łączy się z N. Rób. Działać będzie.
  • Odpowiedz