Wpis z mikrobloga

Przypominam, że ta ustawa, która ogranicza przez byty z poza UE udziały do 49% jest w Polsce od 2004 roku.

Discovery i TVN24 robi ku*wę z polskiego prawa i robią to bezczelnie, bo zakładając spółkę wydmuszkę na lotnisku w Amsterdamie.

Tu ustawa o Radiofonii i Telewizji z 2004:
Treść
Samo zdjęcie istotnej części

Tu między innymi można zobaczyć w raporcie na 2016 rok:
https://op.europa.eu/en/publication-detail/-/publication/89f0acfc-4eda-11ea-aece-01aa75ed71a1/language-en

Ta nowelizacja jedynie uściśla, że takie akcje nie są legalne.

PS:
Discovery skończyło przejmować TVN w 2018 roku i tak, PiS nic z tym nie zrobił (prawdopodobnie w imie dobrych relacji z Trumpem) i ktoś odpowiedzialny powinien za to odpowiedzieć.

#polityka #4konserwy #tvn #telewizja
a.....e - Przypominam, że ta ustawa, która ogranicza przez byty z poza UE udziały do ...

źródło: comment_1628858086ayHoAaERja3E0w1A74R73I.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Discovery i TVN24 robi ku*wę z polskiego prawa i robią to bezczelnie, bo zakładając spółkę wydmuszkę na lotnisku w Amsterdamie.


@andrzejedude: no to jeśli to jest niezgodne z prawem, to dlaczego polski rząd nie poda TVN do sądu?
Bo z tego co wiem, to TVN zupełnie legalnie należy do tej holenderskiej spółki.
  • Odpowiedz
@Wedam: Dlatego mówię, że robi #!$%@?ę z prawa polskiego i szuka jakichś kruczków i luk. Tak samo jak legalne były różne oszustwa podatkowe, dopóki to nie zostało załatane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xianist: prawda boli fanatyku TVNu??. Ktoś podaje konkrety. Jak masz inne zadanie to odpowiedz konstruktywnie a nie jeczysz coś o urojonym spamie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lukasy: TVN został sprzedany Amerykanom w marcu 2015. Wtedy jeszcze Platforma rządziła. To wtedy już było przymknięcie oka, a PiS potem cicho siedział. Jeśli ktoś jest winien temu to wszyscy a nie tylko PiS
  • Odpowiedz
@andrzejedude: wyjaśnij mi czemu w takim razie KRRiT nie odrzuciła wniosku tylko trzymała go na biurku, skoro nawet taki wykopek jak Ty wie, że to bezprawie ? Czemu stacja, która już nadawała została tak "przetrzymana" i czy miał na to wpływ proces legislacyjny, który nawet się wtedy nie zaczął a potem nie wiadomo było jak się skończy ? jak to świadczy o KRRiT ?
  • Odpowiedz
@aresius: A skąd ja mam wiedzieć, pewnie kilka - nie chcą wcale tego robić, traktują to jako kartę przetargową, boją się konsekwencji, czekają na decyzję z góry, etc. Ja nie wybielam tutaj PiS i KRRiT, oni tu się zachowali fatalnie
  • Odpowiedz
@andrzejedude: Zauważ że większość ludzi ma w ***** do kogo należy taka stacja. Widzą jednak, że tak jak kiedyś są to typowe decyzje polityczne, które jak widać oddziałują na "niezależność" innych instytucji i wobec tego kieruje swój sprzeciw. Była już jedna partia, jedne wiadomości, jedna wola narodu itp.
  • Odpowiedz
@Lukasy: @aresius: Polityka ¯\_(ツ)_/¯. Czasami przymyka się na coś oko, po to, żeby ugrać jakiś większy deal. Teraz dealu nie mamy, bo USA poleciało w #!$%@? z NS2 więc można sprzedać mu prztyczka w nos. Co więcej jak widać zgodnie z prawem.

Podobnym legislacyjnym "łamaniem" prawa w Polsce była np dyskusja o aborcji w Konstytucji. Wiecie wszyscy jebią tak Przyłębską (względnie słusznie) ale Rzepliński i Zoll nie ruszali
  • Odpowiedz
@aresius: moim zdaniem KRRiT posługiwała się różnymi interpretacjami prawa, a to można interpretować w zależności jakie interesy się reprezentuje, ustawa jest ogólna, w punkcie o udzieleniu koncesji osobie zagranicznej nie ma słów "pośrednio" i "bezpośrednio". I tu jest pole do różnych interpretacji: Jeżeli piszemy, że ktoś nie może posiadać 49% akcji to czy to znaczy, że nie może posiadać pośrednio przez inną osobę? Co ciekawe w punkcie o cofnięciu koncesji
  • Odpowiedz
@xavhowk: Brawo, właśnie odkryłeś dlaczego napisałem:

Discovery i TVN24 robi ku*wę z polskiego prawa i robią to bezczelnie, bo zakładając spółkę wydmuszkę na lotnisku w Amsterdamie.
  • Odpowiedz
@Razor_wwa: Gdyby patrzeć na Konstytucję z pełnego formalnego podejścia to wyszłoby, że każdy Rząd ją łamie i nie realizuje jej postanowień. Ciekawe spostrzeżenie, czy te same osoby wybiórczo traktujące Konstytucję tak samo traktują wymogi formalne Biblii (wszak większość to katolicy i obrońcy tych wartości) :)
  • Odpowiedz
jest w Polsce od 2004 roku.


@andrzejedude: Więc skoro przez kilkanaście lat tego co Ty nazywasz "obchodzeniem prawa" nie było tak przez nikogo intepretowane, to znaczy tylko, ze... nie powinno się tej interpretacji zmieniać. A jak się zmieni, to sromotnie przegra się w sądzie, który zapewne uzna że państwo wobec przedsiębiorcy takich fikołków robić nie powinno, na co jest szerokie orzecznictwo np. w sprawach dotyczących podatków.

I PiS o tym
  • Odpowiedz