Wpis z mikrobloga

Hej, we wcześniejszym wpisie pytałam o ślady na nowym ip12 mini. Pogodziłam się z nimi, a w sumie olałam, bo etui zakrywa.
Ale mam pytanie o baterie. Wydaje mi się, że moja stara 8 trzyma/trzymała dłużej. Nie siedzę na bateriożernych apkach ale już o tej godzinie, tzn 9 mam 81%. Telefon odłączony od ładowarki w nocy, rano było 100% aż do około 7 z groszami. I teraz nie wiem czy to normalne, że tak zjechała bateria? Wiem, że mini ma małą ale na pewno większą niż 8, a tamta myślę, że trzymała mi lepiej mimo mniejszej kondycji baterii.
I jeszcze jedno, przenosiłam dane z ip8 do ip12 mini, telefony leżały obok siebie żeby przeniosło się wszystko. A czy może lepiej postawić na nowo? Tzn wyczyścić i poustawiać wszystko na nowo? Czy to bez znaczenia? Niech wypowie się ktoś kto ma ip12 mini i używa w dzień na lte, bo to też na pewno szybciej je baterie niż wifi. Bo wszystkie testy baterii to na wifi robione. Teraz to się zastanawiam czy nie zwrócić go i wziąć jednak ip11. Chociaż wolałabym młodszy telefon.
#iphone #apple #ip12mini
  • 28
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery: mam w sumie iphone 12 i to pierwszy moj iphone wiec jeszcze nie ogarniam systemu (mam go tydzien) ale trzyma mi 2 dni i mam ciagle wlaczone lte. Sot mam jakies 5-6h. Wiem ze mini ma prawie 600mah mniej wiec cos musialo Ci ta baterie zezrec, skoro do 7 bylo 100%.
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery: wydaje mi się że masz coś #!$%@?, też mam mini. O godzinie 9 odpiąłem od ładowania. w tym czasie jechałem do pracy i słuchałem muzyki przez bluetooth, mam cały czas podpięty zegarek po bluetooth, pograłem z 15-20 minut w gierki, poprzeglądałem poranny wypok i mam obecnie 89%. Trochę na wifi, trochę na lte
@HaPPe: No właśnie też mi się wydaje że coś jest zepsute. 8 jak odłączyłam od ładowarki to do 9 używając mało schodziło. A ma już 92% kondycji. I też zegarek mam połączony. Myślę, że to za szybko schodzi albo jakieś paranoje mam. Teraz mam 60%, a używam tak jak zwykle a nawet na fb nie byłam i insta ani żadnej muzyki. Trochę neta i wykop. A dopiero jest 11.30, na ip8
@cotokogo: Nic konkretnego nie ma, czytałam że ma słabszą baterie ale bez przesady że słabiej mi trzyma niż 8 po 1,5 roku czasu. Zawsze miałam podobne wartości baterii w ip jak aw, teraz ip ma 56% a aw 74%. Coś jest serio nie halo. Na 8 potrafiłam więcej czasu siedzieć na fb, insta i tak nie zżerało baterii. Coś mogę więcej z tym podziałać? Jak zadzwonię na support to coś poradzą?
Porażka trochę z tym. Rozmiar idealny ale bateria tragedia. Czytałam przed zakupem opinie, zanim przyszedł też ale co innego tam mówili. Albo mam serio wadliwy egzemplarz. Jest chwilę po 12 a ja zaraz zjadę poniżej 50%, a w 8 spokojnie miałam z 70. A używany więcej nawet, tym bardziej korzystając z fb czy insta. Zobaczymy czy zwrot będzie możliwy a jak nie to chyba na gwarancję czy nie? Bo to śmieszne żeby
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery: Jestem właśnie pi rozmowie i analizie mojego 12 mini prze suport apla. Tez moim zdanie bateria ucieka za szybko. A teście nie wyszło nic co by ukazywało ten problem. Dostałem 2 rozwiązania.
1: rozładować telefon do około 15% i ładować ciągiem do 100% 3 takie cykle , jeżeli nic się nje zmieni zostaje factory reset ale z poziomu komputera a nie przez ustawienia telefonu. Po restarcie 3x powtórzyć proces ładowania