Wpis z mikrobloga

Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz:

Pani Marszałek! Wniosek też o odroczenie, ale dalej idące, bo do 2 września do godz. 10 z powodu zmian, które nastąpiły w dzisiejszym porządku obrad.
Przed chwilą Wysoka Izba przegłosowała uzupełnienie porządku obrad. Pan premier Morawiecki, pan minister zdrowia muszą się przygotować do tych punktów. I nie może to być robione w pośpiechu. To trzeba zrobić rzetelnie. (Oklaski) Trzeba się naprawdę starannie nad tym wszystkim zastanowić. Jesteśmy konstruktywną opozycją. Przecież nie będziemy stawiać pod taką presją czasu premiera ani ministra zdrowia. To zbyt poważne sprawy. Trochę przygotowania, głęboki oddech. 2 września o godz. 10 wracamy.(Burzliwe oklaski, poruszenie na sali)
(Głos z sali: Złodziej!)
(Poseł Adam Szłapka: Złodzieje!)

Marszałek:
Proszę państwa, proszę państwa, bardzo proszę... (Głos z sali: Ciszej!)
(Poseł Adam Szłapka: 40 tys. w kopercie.)

Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Otóż nie było propozycji rządowych dla członków tej grupy, która odeszła. Dziękuję. (Długotrwałe oklaski)
(Głos z sali: Kłamiesz!)

(…)

Został złożony wniosek... No krzyczcie państwo jeszcze głośniej, jeszcze głośniej.
(Głos z sali: No to jedźmy.)
Został złożony wniosek formalny o odroczenie i poddam ten wniosek pod głosowanie.
(Poseł Joanna Borowiak: Brawo, pani marszałek!)
Ale wcale nie muszę się kierować tym, co mówi pan poseł Kosiniak-Kamysz, bo sama wiem, co mam zrobić, panie pośle. (Oklaski)
(Poseł Krystyna Skowrońska: A prezes?)
Ponieważ został zgłoszony wniosek o odroczenie posiedzenia, a decyzja, kiedy to będzie, to będzie moja decyzja, poddam ten wniosek pod głosowanie.
Kto z pań i panów posłów jest za odroczeniem posiedzenia, proszę o podniesienie ręki do góry i naciśnięcie przycisku.
(Poseł Janusz Korwin-Mikke: Do którego?) (Poseł Borys Budka: Do kiedy, pani marszałek?) (Głos z sali: Do 2 września.)
Kto jest za?
(Głos z sali: Pierwszy wniosek.)
Kto jest przeciw?
(Głos z sali: Do kiedy?)
Kto się wstrzymał?
(Poseł Krystyna Skowrońska: Pani nie umie mówić?) (Oklaski) Głosowało...
(Część posłów wstaje)
(Głos z sali: Do dymisji.)
(Część posłów skanduje: Do dymisji! Do dymisji!
Do dymisji!)
Ogłaszam 15 minut przerwy. (Poruszenie na sali)
(Przerwa w posiedzeniu od godz. 17 min 28 do godz. 18 min 25)

Marszałek:
Wznawiam obrady.
Proszę państwa, wznawiam na chwilę obrady. Za chwileczkę ogłoszę przerwę.
Poproszę Konwent Seniorów do ciemnego saloniku.
(Przerwa w posiedzeniu od godz. 18 min 26
do godz. 19 min 28) Marszałek:
Wznawiam obrady.
Chciałam... (Poruszenie na sali)
(Głos z sali: Jeszcze 2 minuty przerwy.)
Dobrze, poczekam 2 minuty, ale po co te krzyki?
Poczekam 2 minuty, pani poseł. (Chwila przerwy) (Głos z sali: 2 września godz. 10.)
(Głos z sali: Ile zapłaciłeś?)
(Głos z sali: Zachowuj się.)
(Głos z sali: Łamie pani prawo.)
(Głos z sali: Decyzja zapadła.)
(Poseł Adam Szłapka: Art. 231 k.k. – do 3 lat pozbawienia wolności.)
(Głos z sali: Będziesz siedzieć.)
Wznawiam obrady.
Proszę państwa, chciałam to wyjaśnić.
(Poseł Krystyna Skowrońska: Przerwa.)
(Głos z sali: Do 2 września do godz. 10.)
Po głosowaniu, które się odbyło...
Proszę państwa, w takim razie będę tłumaczyła przy tym krzyku. Jeśli państwo nie chcą słuchać, to jest wasza sprawa.
Proszę państwa, po ostatnim głosowaniu zwołałam Konwent Seniorów.
(Poseł Janusz Korwin-Mikke: Którym?)
Na posiedzeniu Konwentu Seniorów przeanalizowałam wniosek grupy 30 posłów, który wpłynął...
(Głos z sali: Ha, ha, ha!)
...wniosek o reasumpcję głosowania. Posłowie powoływali się na to, że data nie była podana.

Ale sprytna baba ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka #neuropa #uwagadlugie
  • 1