Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz zapytam bo lubię społeczność Wykopu i moim zdaniem znajdą się tu ogarnięte osoby.

Przeglądałem ustawę lexTVN i nie znalazłem w niej nic złego, według zapisów z 1992r to obecna ustawa luzuje przepisy. Chce dowiedzieć się czy coś przegapiłem, może czegoś nie rozumiem. Na prawdę nie widzę w tej ustawie skoku na demokracje, co innego w sposobie wprowadzenia.

Szukałem artykułów to słyszę tylko o końcu demokracji, przejęciu TVN itp. Dajcie z tym spokój, już się tego nasłuchałem.

Dodaje screen z dziennika ustaw. (Może były jakieś nowelizacje to mi napiszcie jakie i co zmieniły)

Ps. Nie popieram PiS z wielu innych powodów i bardzo ich nie lubię...

#neuropa #tvn #polityka
AliSale_pl - Jeszcze raz zapytam bo lubię społeczność Wykopu i moim zdaniem znajdą si...

źródło: comment_16287667570bqkxyil0IfOdTWEhA4yFN.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@smieszke: Szukam odpowiedzi od 2 dni, nie do końca rozumiem ten bełkot prawniczy i nowelizację itp, najprawdopodobniej coś przeoczyłem, ale znaleźć odpowiedz to jakaś masakra xD
  • Odpowiedz
@AliSale_pl:
1. Wkleiłeś starą ustawę.
2. Art. 35 obecnie brzmi tak.
3. Ponieważ całkowitym udziałowcem TVN jest holenderska spółka Polish Television Holding BV, jej status prawny opisuje Art. 35 ust. 3.
4. Najnowsze zmiany dotyczą właśnie ustępu 3, w myśl którego spółka z EOG nie może być zależna od podmiotu spoza EOG. A ponieważ sytuacja taka dotyczy jedynie TVN, stąd #lextvn
  • Odpowiedz
@MostlyRenegade: ah czyli ogólnie, zmieniają to, że nie może być zależne od podmiotu spoza EOG... Szczerze mówiąc ma to sens, chociaż rozumiem obecna sytuacje i moment tego wprowadzenia na wielką niekorzyść tej zmiany.

Teraz pytanie jak mają się przepisy np w Niemczech do naszej zmiany?

Ps. Dzięki za wyjaśnienie, teraz już rozumiem w czym tkwi cały problem, bo wcześniej dostałem o tych 49%, a to już jest.
  • Odpowiedz
@AliSale_pl: W takich Niemczech, czy Francji pewnie w ogóle ten problem nie występuje (tj. sytuacja, w której ogólnokrajowy nadawca o złożonym profilu nadawania ma większościowy kapitał zagraniczny). Co ciekawe, Discovery Inc. posiada w Europie całkiem sporą sieć telewizji (w tym naziemnych), kontrolowanych przez różne spółki zależne i działają bez problemów.
  • Odpowiedz