Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz zapytam bo lubię społeczność Wykopu i moim zdaniem znajdą się tu ogarnięte osoby.

Przeglądałem ustawę lexTVN i nie znalazłem w niej nic złego, według zapisów z 1992r to obecna ustawa luzuje przepisy. Chce dowiedzieć się czy coś przegapiłem, może czegoś nie rozumiem. Na prawdę nie widzę w tej ustawie skoku na demokracje, co innego w sposobie wprowadzenia.

Szukałem artykułów to słyszę tylko o końcu demokracji, przejęciu TVN itp. Dajcie z tym spokój, już się tego nasłuchałem.

Dodaje screen z dziennika ustaw. (Może były jakieś nowelizacje to mi napiszcie jakie i co zmieniły)

Ps. Nie popieram PiS z wielu innych powodów i bardzo ich nie lubię...

#neuropa #tvn #polityka
Pobierz AliSale_pl - Jeszcze raz zapytam bo lubię społeczność Wykopu i moim zdaniem znajdą si...
źródło: comment_16287667570bqkxyil0IfOdTWEhA4yFN.jpg
  • 10
@MostlyRenegade: ah czyli ogólnie, zmieniają to, że nie może być zależne od podmiotu spoza EOG... Szczerze mówiąc ma to sens, chociaż rozumiem obecna sytuacje i moment tego wprowadzenia na wielką niekorzyść tej zmiany.

Teraz pytanie jak mają się przepisy np w Niemczech do naszej zmiany?

Ps. Dzięki za wyjaśnienie, teraz już rozumiem w czym tkwi cały problem, bo wcześniej dostałem o tych 49%, a to już jest.
@AliSale_pl: W takich Niemczech, czy Francji pewnie w ogóle ten problem nie występuje (tj. sytuacja, w której ogólnokrajowy nadawca o złożonym profilu nadawania ma większościowy kapitał zagraniczny). Co ciekawe, Discovery Inc. posiada w Europie całkiem sporą sieć telewizji (w tym naziemnych), kontrolowanych przez różne spółki zależne i działają bez problemów.