Wpis z mikrobloga

Pytanie bardziej do #rozowepaski. Robię pranie i za każdym razem część prania ładnie pachnie, a niektóre rzeczy wręcz śmierdzą stęchlizną/wilgocią. O co może chodzić? Pytam jak chłop, bo w niektórych ubraniach nawet nie ma co chodzić bo aż wstyd.

#pranie
  • 31
@Yokoetneivvis a koszulki nie zniknęły? Bo nawet nastawiałem program 90° z tego względu, że uważałem to za winę pralki, jednak ewidentnie problem jest wciąż z tymi samymi rzeczami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chael: czasem pomaga używanie płynu do płukania, do tego ważna jest sama technika suszenia. Jak powiesisz gdzieś że słaba wentylacja to się wysusza, ale będą śmierdzieć jakby się ukisiły. Czasem też warto i pralkę wypłukać bo i z takim zrodlem smrodu się spotkałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chael: i na pewno nie jest to kwestia zostawienia ubrań za długo w pralce po wypraniu? Ewentualnie suszenia?

Jeśli nie, to pranie w wyższej temperaturze pewnie pomoże. I warto od czasu do czasu "wyprać pralkę" na 90°C z jakimś wybielaczem.
@teoriastrun i tak tez robię, czyli od razu po wypraniu wieszam. W razie czego zawsze mogę włączyć dodatkowy program Fresh Care, ale po co skoro bezpośrednio po praniu opróżniam bęben.

@Jason_Stafford
Uwierz mi, ze tylu płynów juz stosowałem i przeróżnych proszków (w tym normalnych sypanych jak i w plynach po kapsułki włącznie) i nic nie poprawia rezultatu. Majtki, t-shirty, skarpety, niektóre spodnie i bluzy- ok. Ale są też takie, że nie idzie
@Kanarynka nie zdało to egzaminu u mnie :(

@Kuliner nie, muszę? Zawsze mam zasadnicze, płukanie i wirowanie. Prania wstępnego nie ustawiam.
@CzarnyOwiec daje naturalnie płyn do płukania.
@Yokoetneivvis u mnie problem przeważnie jest z grubszymi materiałami. Cienkie pachną aż miło.
@Noniusz nie zostawiam ich długo. W momencie kiedy pralka wykona wirowanie i widze, że pozostała ostatnia minuta prania, to czekam. Program sie skończy to wyciagam pranie.
@Chael: Plyny do plukania tkanin niszcza ubrania. Lepiej prac w lepszym proszku ale bez plynow. Jezeli czesc ubran wali ci to moze byc problem w samej pralce. Zrob jej czyszczenie. W wiekszosci pralek jest taka funkcja. Jezeli jej nie masz to ustaw na maks temperature pusta pralke bez ubran i bez proszkow itd.
@zbyszek_kieliszek robiłem już czyszczenie jej. Filtr także. Puste pranie ustawione na 90° na pusto, przeglądałem gumy i tez nic tam nie ma. Pralka ma rok czasu, więc nie ma opcji aby przez rok sie tak mocno sfajdoliła.
a czyscisz czasem pralkę, sprawdzasz filtr,, na pewno pralka dogrzewa? mam koszulki w ktorych niebieski chodził od gimnazjum, dziurawe strasznie ale nie śmierdzą, ewidentnie jakis problem z dopieraniem, proszkiem,
mozliwe tez że przez jakiś czas byly źle prane i we włóknach osadzily sie jakieś brudy, możesz sprobowac pomoczyć je przez noc w kwasku cytrynowym, syf powinien wyjść
@Chael: skoro śmierdzą kołnierze i ściągacze czyli miejsca gdzie jest grubszy materiał to znaczy że za wolno wysycha dlatego zaczyna śmierdzieć. Albo za gęsto wieszasz albo za słaba wentylacja żeby wyschło bez kiśnięcia