Wpis z mikrobloga

@meehow97: a powiesz jaką to konkretnie stację uwalali Francuzi gdy wprowadzali u siebie to prawo? I czy też była tak nie po drodze rządowi? Bo skoro to ta sama sytuacja to chyba umiesz wymienić?
  • Odpowiedz
@meehow97: ależ oczywiście rządzący mają pełne prawo uwalić celowo krytykującej go osobie biznes, powołując się na to, że w innym kraju prawo jest przecież podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@meehow97: w cywilizowanej części europy robienie ustawy tylko po to by uwalic czy zaszkodzić jednej, konkretnej stacji niepodobajacej się władzy jest absolutnym ewenementem. Bo w takiej francji mogli mieć dostacznie silne miedia krajowe które mogą być od wladzy niezależne.
  • Odpowiedz
@nith: ale to węglarczyk powołuje się na inne kraje sugerując, że inni mogą, a my to niekoniecznie i jeszcze powinniśmy być wdzięczni wujkowi zza oceanu
  • Odpowiedz
  • 2
@meehow97 mają czy też mieli też peugeota, renault, total i wiele firm. Nie przez ustawę. Mają też swoje koncerny medialne.
Może jakby ta ustawa już u nas była od dawna to ok, ale nie jest ok wprowadzać ja nagle by się kogoś szybko pozbyć. Szczególnie jak ten straszy obcy kapitał robi lepszą robotę od rządowej tv.
  • Odpowiedz
@mazaq1: no jeżeli Ty uważasz, że TVN jest rzetelnym źródłem informacji to raczej nie mamy o czym dyskutować, już dawno powinni pozbyć się całego zagranicznego kapitału z polskich mediów
  • Odpowiedz
  • 6
@meehow97 stary, ja krytykowałem tvn od zawsze, popatrz na mój wykop: https://www.wykop.pl/link/2501299/analiza-faktow-tvn-16-kwietnia-2015-strzelanie-do-gornikow-przez-korwin-mikkego/
Nawet mi grozili sądem za to znalezisko. Więc wiem że każdy swoje grzeszki. I nie musisz mnie pouczac bo wiem to lepiej od ciebie.
Ale to jest nic przy tym jak dziś tvp info przerywa i wznawia transmisję w zależności od tego kto w sejmie jest przy mównicy.
Niech sobie to wprowadzają ale rozciągnięte na kilka lat. Albo wcale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@meehow97: OK, niemniej jednak - gdyby zależało im na intencjach "narodowościowych" , mogliby zawrzeć klauzulę ze prawo to nie ma zastosowania do obecnych firm na rynku polskim. I gdyby Discovery chciało kiedyś sprzedać TVN, to nabywca musiałby być z EOG. Taka perspektywa by była zupełnie inaczej odbierana a rezultat długofalowo ten sam
  • Odpowiedz