Wpis z mikrobloga

#motocykle #pokazmotor #dnieprowod akurat przed praca sie musialo #!$%@?. Pekla szprycha, nypel przebil detke. Nie mialem zapasu, z reszta bez podnosnika nie da sie wyjac kola (chyba, ze odkrecajac blotnik). Pojechalem na takim kapciu ok 6km do domu. Co ciekawe felga nie zostala uszkodzona. Detki i tak nie planowalem kleic, a opona pojdzie na zapas lub na smietnik.
źródło: comment_1628676765iWFCpELRWinTElqexks2Cc.jpg
  • 14
@xxx12321_new: to akurat od poniedziałkowego upalania w błocie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakbym miał podnośnik i zapas to po prostu bym wymienił. Miałem ze sobą klucze, ale w tej sytuacji były bezużyteczne. Co do opony bezdętkowej to sytuacja jest sporo prostsza - są takie pianki do pompowania opon. Chyba, że rozerwie oponę, rozetnie, urwie kostki itp to wtedy jest lipa, ale to skrajne sytuacje.
@xxx12321_new: xD no właśnie bezdętkę się lepiej łata - kabanos, mówi to Panu coś?
@BratProgramisty: co za różnica czy piankę wpompujesz w oponę czy dętkę? W dętkę nawet lepiej, bo wywalasz i zakładasz nowa, a oponę trzeba czyścić (raz musiałem użyć w samochodzie, to wulkanizator nie szczędził epitetów na tę nową modę)
nie warto kleić dentki, zaraz sie #!$%@?.


@programista3k:

dokładnie tak. Nowa dętka kosztuje ok 30zł.

@BratProgramisty:

I tu się mylicie. Dobra dętka kosztuje 80-150zł.
Mają grubość ścianek 1,5-2mm co zapobiega przetarciom dętki od pyłu i przy niskim ciśnieniu oraz umożliwia oraz jazdę na niskim ciśnieniu po kamieniach.
Stosuje takie w motocyklu enduro.
Dobra łatka kosztuje 4zł a dobry klej do niej 3zł.
I tak musisz wyciągnąć dętkę i tak.
Ja
co za różnica czy piankę wpompujesz w oponę czy dętkę? W dętkę nawet lepiej, bo wywalasz i zakładasz nowa, a oponę trzeba czyścić


@WormRider:

Z tego co wiem to ta pianka nie da sie naprawic detki, ale moze sie myle. Nie probowalem wiec sie nie sprzeczam.


@BratProgramisty:

JUż kilkukrotnie wpompowywałem piankę w dętkę.
To nie działa no dobra działa czasem na 10km. Prawdopodobnie rozchodzi się o to że opona jest
@mpetrumnigrum: ile po naklejeniu łatka z dętką się "wulkanizuje"? Naklejasz i jedziesz na tej samej? Czy wymieniasz na inną, a dziurawą łatasz i dajesz jako zapas? (ja tak chcę robić, ale jeszcze opony nie przebiłem dotychczas)
ile po naklejeniu łatka z dętką się "wulkanizuje"? Naklejasz i jedziesz na tej samej? Czy wymieniasz na inną, a dziurawą łatasz i dajesz jako zapas? (ja tak chcę robić, ale jeszcze opony nie przebiłem dotychczas)


@WormRider: Najpierw papierem ściernym przecierasz dziurę i okolice, następnie odtłuszczasz może być benzyna na szmatce ze zbiornika albo woda z mydłem. Następnie smarujesz klejem do łatek dziurę i trochę większy obszar niż ma sama łatka, gdy