Wpis z mikrobloga

Ukończyłem wczoraj #detroitbecomehuman . Gra naprawdę świetna, w kilku momentach naprawdę zmusiła do refleksji.

Uwaga spojlery:


Jestem wielkim fanem gatunku i tego typu gameplayu. Jakie jeszcze gry w takim stylu byście polecali? Heavy rain ograny wielokrotnie i należy do mojego top3 gier w ogóle. Jak patrzyłem to studio nic nie wypuściło co by działało na #ps4 i #ps5 stąd pytanie bardziej o gry niezależnych twórców? Mogą też działać na #nintendoswitch
  • 9
  • Odpowiedz
@Obywatel_Kondominium: Te dwie już ukończone, choć lata temu jeszcze na PS3. W ogóle to chyba renesans takich gier to była właśnie 7 generacja konsol, bo wtedy własnie wyszedł Heavy Rain i Beyond

@stormkiss: to mam kupione na PSN ale się jeszcze uchwało nieograne. Muszę wrócić!

@Medonix: Jak z grami od Telltale jest z lokalizacją? W tym gatunku mocno na narrację nastawionym wolę grać z napisami, żeby lepiej wczuć się
  • Odpowiedz
@Medonix: @Celinka95: @Unahotin: W zasadzie panowie to akurat moim skromnym zdaniem gry od Telltale są mocno przereklamowane. Grałem w takiego Wolf Among Us i o ile pierwsze wrażenie zrobiła na mnie niesamowita fabuła tak potem przy próbach znajomych zauważyłem pewien zgrzyt. Mianowicie w grach od tego studia są nastawione na totalnie jednorazowe przejście. W zasadzie nic się nie zmieniało mimo że moi znajomi dokonywali innych wyborów. Co oznacza że
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: Tylko czy ktoś obiecywał w tych grach nacisk na wybory? Ja polecam je po prostu ze względu na fabułę. Choć oczywiście to też subiektywna opinia.

Co do wyborów no to Detroit jest wyjątkiem jeżeli chodzi o aż taką złożoność. Ale głupio też odrzucać LIS czy gry Telltale bo ten gatunek i tak jest niszą. Jak odrzucisz te gry to w zasadzie nic nie zostanie z typowych "Przygodówek". Oczywiście nigdzie nie
  • Odpowiedz