Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
na koniec sierpnia lecę na wakacje, niedawno dostałem maila od #wizzair że przesunęli mój lot o godzinę, przez co pojawiło się ryzyko, że nie zdążę na prom, który pływa raz dziennie. Musiałbym wtedy szukać noclegu i jeśli nie da rady przełożyć, to kupić też nowe bilety na prom następnego dnia. Mam wykupione ubezpieczenie turystyczne premium w uniqua z opcją rezygnacji z wyjazdów itp., w każdym razie na pytanie czy coś by przysługiwało z tego tytułu dostałem formularz o odszkodowanie w związku z opóźnieniem lotu.
Czy taki formularz można wypełniać dopiero jak faktycznie nie zdążę, czy teraz i założyć od razu, że nie zdążę?
Czy można wliczać koszt taksówki, która jest droższa od autobusu, którą musiałbym jechać żeby ewentualnie zdążyć na prom?
Czy w ogóle jest sens się ubiegać, czy raczej nic nie dadzą?
#wakacje #ubezpieczenia #ubezpieczenieturystyczne #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 8
Czy taki formularz można wypełniać dopiero jak faktycznie nie zdążę

@Sathoris: ubiegać się o odszkodowanie można dopiero jak szkoda wystąpi.

Czy można wliczać koszt taksówki

Jeśli płatność za nią udokumentujesz to tak

czy raczej nic nie dadzą?

To jest Uniqa (wespół z AXA). Miało być tanio to jest tanio i nie wiadomo jak do tego podejdą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dostałem formularz o odszkodowanie w związku z opóźnieniem lotu.


@Sathoris: ale lot nie jest opóźniony tylko została zmieniona godzina o czym jesteś wcześniej poinformowany, to nie to samo
To jest Uniqa (wespół z AXA). Miało być tanio to jest tanio i nie wiadomo jak do tego podejdą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@OrzechowyDzem: Jakie ubezpiecznie turystyczne polecasz? Takie które nie jest tanie ale jest dobre?
@OrzechowyDzem: Świetnie, zastanawiałem się między Wartą a Generali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki wielkie za polecenie towarzystw ubezpieczeniowych, przejrzę jeszcze Hestie + Alianz a potem wybiorę coś z tych 4 :D