Wpis z mikrobloga

Mirasy z #podrozujzwykopem, jestem na rozdrożu. Dwie opcje podróży do #chorwacja: samochód versus samolot. Koszt bardzo zbliżony: celuję w Zadar lub Split. Jadę z rodziną 2+2 i tak: za samolotem plusy, to czas przelotu, ale mniejszy bagaż, za samochodem plusy, to parkujemy wszystko i jesteśmy mobilni na miejscu, ale minusem jest cza dojazdu i ewentualne opóźnienia na granicach w związku z covid. My jesteśmy zaszczepieni pełnymi dawkami, dzieciaki poniżej 12 lat. Co wybralibyscie? Ja za samolotem;) Żona za autem :( #wakacje #pytanie #podroze

Co wybierasz?

  • Samochód 70.8% (51)
  • Samolot 29.2% (21)

Oddanych głosów: 72

  • 17
  • Odpowiedz
@poliszbojfrend: to zależy z kim jedziesz, są osoby dla których podróż samochodem będzie dodatkowa atrakcja, a są osoby które taką podróż zamienią w piekło. Ja ze swoją rodziną nie wiem czy bym 50 km przejechał (i wcale tu nie przesadzam)
  • Odpowiedz
@JohnShelby: o to się nie boję, samochodem robimy setki kilometrów i sama trasa nie jest problemem, bo jedynie ogranicza nas czas. Teoretycznie owszem można po drodze zobaczyć mnóstwo rzeczy, ale raczej wakacje są bezpośrednim celem, więc jeżeli samochód to z punktu A do B z minimalnymi postojami.
  • Odpowiedz
@bialy100k: samochód na miejscu nie jest mi konieczny, bo wyjątkowo ma to być leżenie brzuchem do góry, ewentualnie lokalne atrakcje, owszem fajnie móc pojechać coś zobaczyć, ale wyjazd jest stricte wypoczynek bez krajoznawczych podróży
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poliszbojfrend: ostatnio w Czechach zrobili pociąg do Chorwacji i podobno jest całkiem popularny. Ciekawe czy kiedykolwiek dotrze moda na pociąg bezpośredni w takie kierunki u nas w Polsce.
  • Odpowiedz
@poliszbojfrend: Auto jest fantastyczne gdy ktoś ma czas i chce eksplorować tereny. Do tego fajnie, gdy jest szansa na zabookowanie hoteli po drodze na relaks i atrakcje turystyczne. Jazda w kilka osób, szczególnie z dzieciakami wydaje mi się pomyłką. I nie, żebym był ogólnie wrogiem aut - sam zrobiłem jako ~30 latek Grecję 14 letnim maluchem a także jeździłem z Irlandii do Polski i z powrotem (pies, wówczas z samolotami było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poliszbojfrend: autem przelecisz w nocy, jak dzieciaki śpią. Ja tam biorę auto, bo bagażnik zapełniamy po dach i lubimy szukać różnych plaż i zwiedzać.
Jak chcesz tylko leżeć na plecach, to samolot bez dwóch zdań.
  • Odpowiedz
@poliszbojfrend: po 2 wyprawach autem następny wypad zdecydowanie samolotem. Wszechobecne korki potrafią z trasy 8h zrobić 12-13h. Z dwójka dzieciaków może to być mocno wykańczające. A i podróż samolotem to dodatkowa atrakcja :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poliszbojfrend: jak z południa kraju i rodzina da radę nascie godzin to wg mnie najlepiej autem.
Nie martwisz się o overbooking, masz własne auto i lecisz..
  • Odpowiedz