Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/59582795 wstawiam ankietę z propozycjami z komentarzy.

Przypominam, że wybieramy książkę, którą chcielibyśmy wspólnie czytać na tagu #booktalk
Ankieta będzie trwała 3 dni. Potem ogłoszę zwycięzcę i dam czas na kupno książki. Kolejne wpisy będą poświęcone poszczególnym rozdziałom i żeby nie spamować tagów książkowych, będą się pojawiały tylko na tagu #booktalk, dlatego zachęcam do jego obserwowania.

Domyślnie wszystkie książki czytamy w najnowszym/najpełniejszym wydaniu. Dopisek „wl” oznacza, że książka jest za darmo do pobrania na stronie wolnelektury.pl.

Polecam też z góry nie skreślać „nudnych” opcji, ponieważ wspólne czytanie pomoże urozmaicić lekturę i paradoksalnie może sprowokować ciekawsze dyskusje niż w przypadku łatwiejszych pozycji

Więcej szczegółów, ilość czasu i podział książki podam, gdy już sama będę miała swój egzemplarz.

Zapraszam do głosowania i podzielenia się sugestiami na temat całej inicjatywy

#ksiazki #czytajzwykopem #wykopkindleclub

Jaką książkę chciałbyś/chciałabyś przeczytać?

  • Hermann Hesse - „Demian" 5.0% (4)
  • James Joyce - "Ulisses” 11.3% (9)
  • Vladimir Nabokov - „Lolita" 23.8% (19)
  • Charles Dickens - „Opowieść o dwóch miastach" 5.0% (4)
  • Herman Melville - „Moby Dick" 17.5% (14)
  • Johann Wolfgang Goethe - „Faust” (wl) 30.0% (24)
  • Louisa May Alcott - „Małe kobietki” (wl) 1.3% (1)
  • Joseph Conrad - „Lord Jim” (wl) 6.3% (5)

Oddanych głosów: 80

  • 46
  • Odpowiedz
@Wypok2: aleś trafił z listą książek, wstyd się przyznać ale żadnej nie czytałem, do tego każdą mam na liście wstydu.

Mam cichą nadzieję oczywiście że wygra Faust, którego mam na liście już z 10lat, albo i lepiej.
  • Odpowiedz
@Wypok2: może to głupi pomysł, ale byłbym za tym by książki które dostały najmniej głosów, np 1-2 wypadały z kolejnej listy, oczywiście mogłyby wrócić np za 2-3 miesiące
  • Odpowiedz
@Wypok2: kolejna sprawa, nowe głosowanie powiedzmy jakiś tydzień, dwa przed końcem aktywnej rozmowy?

Myślisz że w jakiej formie byłby wypowiedzi? Np każdy kto by chciał napisałby kilka zdań na temat tego co myśli o danym fragmencie, potem dyskusja?
  • Odpowiedz
"Małe kobietki"


@rassvet: dzięki za informację, jednakże skoro jest dostępna za darmo, to kiedyś przeczytam 2-3 rozdziały i najwyżej porzucę, rzadko mi się to zdarza, także najprawdopodobniej przeczytam :)
  • Odpowiedz
  • 0
@wacek_1984:

@Wypok2: kolejna sprawa, nowe głosowanie powiedzmy jakiś tydzień, dwa przed końcem aktywnej rozmowy?


Raczej tak

Myślisz że w jakiej formie byłby wypowiedzi? Np każdy kto by chciał napisałby kilka zdań na temat tego co myśli o danym fragmencie, potem dyskusja?


Raczej myślałam o tym, żeby zakładać wpisy obejmujące rozdział/kilka rozdziałów, w których każdy mógłby napisać co myśli. Inaczej mógłby się zrobić bałagan, szczególnie jeśli ktoś chciałby wrócić do poprzedniego
  • Odpowiedz
@Wypok2: o tym samym myślałem, napisałem mniej składnie. Myślę że powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Książka - tytuł - dyskusja

1. link do 1 fragmentu
2. link do 2 fragmentu
x. ITP

Dyskusja o fragmencie XX które jest od rozdziału y do rozdziały z , lub coś podobnego
  • Odpowiedz
  • 1
@FormalinK: Myślę, że tak z tydzień po ogłoszeniu wyników, ale jeśli wolicie szybciej, bo najprawdopodobniej wygra „Faust”, który jest na wolnychlekturach, to dajcie znać
  • Odpowiedz
@Wypok2: najgorsze to i tak podzielić książkę, wtedy można ustalić co i jak. W jednej rozdział to będzie 100stron i więcej, w drugiej 3kartki :D

@Wypok2 imo ankieta 24h i więcej głosów i tak z trudem wpadnie. To na początku na pewno


@FormalinK: zgadzam się, po 2dniach to już pies z kulawą nogą do niej nie zajrzy
  • Odpowiedz