Wpis z mikrobloga

czy to karaluch? #!$%@?łem już takich kilkanaście, kręciły się po garażu i wyłażą jak zgaszę światło. muszę wiedzieć, bo nie wiem czy mam wzywać dezynsekcje ;/
@ewataewa: chyba masz rację, te podłużne paski na odwłoku sugerują mącznika. Już się bałem że to karaczan wschodni, ale też to dziadostwo muszę wytępić ;/
@oppen: @ewataewa: To jest biegaczowaty. Rodzaj Harpalus. Dezynsekcja niepotrzebna. W przypadku mącznika też nie byłaby potrzebna, nawet gdyby się zalągł np. w jakimś produkcie spożywczym to trzeba by było wyrzucić produkt a nie używać chemii. Dezynsekcja w ogóle rzadko jest wg mnie potrzebna, np w przypadku pluskiew domowych jest sensowna. Bo nawet takie karaluchy zazwyczaj przychodzą z zewnątrz, chyba że ktoś jest chory na zbieractwo i zrobił z chałupy kompost
@szybki_zuk: z tego co czytam to same powinny zniknąć pod koniec sierpnia, ale kurde, jak się taki zaklinuje we włazie na strych to słychać i spać nie daje ;/ ale dzięki za info, dobrze wiedzieć że to nie żaden groźny szkodnik