Wpis z mikrobloga

#epapierosy
Jak to jest z tym ładowaniem przez USB? Kiedyś zasłyszałem że można sobie zepsuć ogniwa i elektronikę papierosa, więc ładowałem ładowarką. Dziś w robocie znajomy ładował swojego draga, i zaskoczyło mnie jak szybko to idzie kablem. Mówił że prawie zawsze tak ładuje, i nie zauważył spadku kondycji baterii. Poprawili w jakiś sposób ładowanie kablem w nowych sprzętach, czy to po prostu Urban legend? A może w dalszym ciągu baterie się psują tylko znajomy tego nie zauważył?
  • 7
@zacky: ale wiesz ze problemy z ladowaniem w zasilaniach to przypadlosc tych z wieloma aku? drag x ma tylko jedno :)... problemy z balancerami to nie urban legend @ptasiek2 tylko realny problem - mozliwe ze wraz z rozwojem elektroniki bedzie/jest mniejszy ale ja osobiscie uzywam ladowania w zasilaniu tylko awaryjnie chocby z wygody
@marek-wozniak-750: właśnie czytałem, że chodzi o nierówne ładowanie ogniw, ale odradzano mi tego w vape shopach nawet przy jednym ogniwie w baterii, i się zastanawiałem czy coś się zmieniło, bo mi z kolei wygodniej byłoby właśnie z kabla, ale sprzętu szkoda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zacky: kiedyś przy 1 akumulatorze był problem z niskiej jakości układami na płytce i przy ładowaniu przepięcie potrafiło załatwić układ ładowania a i przy okazji co tam było blisko na płytce wlutowane. Szczególnie podczas używania trybu passthrough (czyli przy używaniu w trakcie ładowania). Inna sprawa że ogniwa 18650 nienajlepiej znoszą duży prąd ładowania, po prostu zużywają się szybciej. Inna sprawa że to kalkulacja - 35zł raz na pół roku czy rok