Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie ta cała sytuacja z Messim to ostateczny dowód na to że kula śnieżna pieniędzy w piłce urosła do takich rozmiarów że niszczy wszystko na swojej drodze. Od dawna mówię że przynajmniej w top 5 ligach nie ma piłkarzy nieprzepłaconych. Odkąd pojawili się hegemoni pokroju City i PSG trzeba solidnie PRZEPŁACAĆ by utrzymać chociaż średniego grajka, by nie uciekł np. do Chin. Barcelona jest świetnym dowodem na to- najpierw przepłacenie swoich gwiazd byleby zostali u nich, przepłacenie Coutinho, Dembele czy Griezmanna, byle by wybrali ich klub a dzisiaj mamy tego efekt, efekt który kończy pewną erę w futbolu i FC Barcelonie. Rozpaczliwa walka o superligę tylko potwierdzała jak kluby potrzebują pieniędzy. W tych czasach kibice przestają mieć znaczenie, bo co z tego że rodzina klasy średniej-robotniczej od 3 pokoleń pojawia się na Old Trafford co weekend jak klub najchętniej zamieniłby ich na 2 azjatów czy amerykanów. Okej, można powiedzieć że to wina zasad w La Liga, można powiedzieć że to wina Tebasa ale nie oszukujmy się - te zasady z czegoś wynikają i finansowe fair-play wynika właśnie z tego że... Ludzie je ustalający chcą trochę pieniążków przytulić dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyne co mogę powiedzieć to to że cieszę się że mogłem jeszcze widzieć na żywo Tottiego, że 17 lat mogłem podziwiać Messiego, że widziałem uśmiech Ronaldinho czy ekipę Sir Alexa Fergusona.


#pilkanozna #mecz #fcbarcelona #ligamistrzow #laliga #sport #fifa #superliga
  • 8
Odkąd pojawili się hegemoni pokroju City i PSG trzeba solidnie PRZEPŁACAĆ by utrzymać chociaż średniego grajka, by nie uciekł np. do Chin.


@michalxd21: Gdzie tu związek? To już bardziej angielskie kluby z przychodami 100 ml funtów za sam udział w Premier League bardziej psują rynek bo zawyżają ceny przeciętniaków, na których gdyby nie oni, mogłoby sobie pozwolić znacznie więcej klubów w Europie.
Btw. w Chinach już nie można proponować wielkich kontraktów
@michalxd21: pyerdolisz ziomus. Finansowe fair play jest wlasnie po to zeby szejki i inni miliarderzy zbyt sie nie panoszyli. Wiadomo, w praktyce wyglada to troche gorzej i city/psg maja fory z roznych wzgledow.

A po drugie odejscie messiego to niczyja inna wina jak fatalnych rzadow i decyzji transferowych, a w dodatku przeplacenie pilkarzy. Taki no name sergi roberto zarabia w okolicy 10 baniek.
@michalxd21: nie napisalem ze nie biora. Wszedzie gdzie sa duze pieniadze, sa machlojki. Ale dzieki finansowemu fair.play jako tako ograniczone zostalo kupowanie graczy jak leci, a przez to przejmowanie klubow przez kolejnych szejkow czy oligarchow
A po drugie odejscie messiego to niczyja inna wina jak fatalnych rzadow i decyzji transferowych


@abyssos666: Nie, odejście Messiego to przede wszystkim wina Tebasa (fana Realu), który sobie wymyślił ograniczenia płacowe. Barcę było stać na kontrakt Messiego (nawet pomimo fatalnych decyzji finansowych), a to jest ich sprawa ile płacą swojemu zawodnikowi. Niestety Tebasowi bardziej zależało na tym, żeby poprzez odejscie Messiego wzmocnić Real, nawet kosztem osłabienia całej ligi (której jest szefem).