Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie i proszę o pomoc osoby, które mają w temacie jakąkolwiek wiedzę.
Chcę wynająć pojazd od Panka w grupie Cargo do małej przeprowadzki. Opłata startowa to 2,89 zł, chcę wybrać wariant kilometrowy (2,99 zł za km i 0,00 zł za minutę jazdy) - mam ich niewiele, ale załadunek i wyładunek mogą mi sporo czasu zająć, więc nie będzie mi się do końca kalkulować standardowa kwota za km + minutę jazdy.
I teraz zasadnicze pytanie: jak Panek nalicza opłaty związane z postojem/jazdą (jest to 0,15 zł/min postoju)? Jak np. stoję w korku, to jest to traktowane jako postój, czy jako jazda? Jak sobie stanę pod posesją i przez godzinę - dwie będę ładował na pakę, to wyłączenie silnika jest traktowane od razu jako postój i naliczana jest wtedy opłata? Czy muszę pojazd zamknąć, żeby ten tryb uruchomić? Jak to jest w przypadku postoju (oczywiste, że nie będę wtedy zakańczał wynajmu, bo jest to niemożliwe) poza strefą? Czy te opłaty są wtedy inne?
Pewnie jest to oczywista sprawa dla tych, którzy choć raz z tej usługi korzystali...
I druga sprawa - czy do rejestracji w Panku muszę podać tylko nr prawa jazdy, czy żądają skanu dokumentów?
Z góry dzięki za pomoc Mirki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta #panek #carsharing
  • 3
@sfah: możesz wyłączyć silnik, pakować rzeczy, mieć otwarte auto i płacić za postój. Zobacz czy nie lepiej Ci kupić np pakiet 2h.