Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZespolmBanku #mbank przed wyjazdem za granicę dogadywałam z konsultantką z obsługi klienta, czy mogę bezpiecznie płacić kontem walutowym i nie będzie kraść złotówek, podobno miało pobierać w lokalnej walucie. No i niestety zżarło PLNy, euro zostało nieruszone, trzeba włączyć jakieś specjalne ustawienia żeby pieniądze pobierało z konta walutowego? :(
  • 8
@Miriamele: na konto walutowe musisz mieć osobną kartę debetową

Edit: no chyba że coś zmieniło się w technologii. 6 lat temu tak było w mBanku i pewnie wszędzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: nie wiem, nic takiego nie włączałam. Dlatego właśnie dzwoniłam, czy trzeba jeszcze coś ustawiać dodatkowo poza założeniem tego rachunku walutowego, ale podobno miało samo pobierać co trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miriamele: No samo pobierze jak masz włączoną na zwykłej karecie usługę wielowalutową i podpięte konto walutowe a jak nie to musisz mieć dedykowaną kartę pod konto walutowe
@Miriamele, powinnaś włączyć usługę wielowalutową (jest bezpłatna). Dzięki niej połączysz swoją kartę (w złotówkach) z rachunkiem walutowym. Gdy przelejesz środki na ten rachunek i zapłacisz kartą, to właśnie z tego rachunku pobierzemy kwotę operacji. Tu znajdziesz szczegóły: https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/ Usługę możesz włączyć w serwisie transakcyjnym: Finanse - Usługi - Nowa usługa - Usługa wielowalutowa - Więcej - Złóż wniosek. Ważne jest zapewnienie na rachunku walutowym kwoty co najmniej równej wysokości operacji. Gdyby