Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZespolmBanku #mbank przed wyjazdem za granicę dogadywałam z konsultantką z obsługi klienta, czy mogę bezpiecznie płacić kontem walutowym i nie będzie kraść złotówek, podobno miało pobierać w lokalnej walucie. No i niestety zżarło PLNy, euro zostało nieruszone, trzeba włączyć jakieś specjalne ustawienia żeby pieniądze pobierało z konta walutowego? :(
  • 8
  • Odpowiedz
@Miriamele: na konto walutowe musisz mieć osobną kartę debetową

Edit: no chyba że coś zmieniło się w technologii. 6 lat temu tak było w mBanku i pewnie wszędzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: nie wiem, nic takiego nie włączałam. Dlatego właśnie dzwoniłam, czy trzeba jeszcze coś ustawiać dodatkowo poza założeniem tego rachunku walutowego, ale podobno miało samo pobierać co trzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miriamele: No samo pobierze jak masz włączoną na zwykłej karecie usługę wielowalutową i podpięte konto walutowe a jak nie to musisz mieć dedykowaną kartę pod konto walutowe
  • Odpowiedz
@Miriamele, powinnaś włączyć usługę wielowalutową (jest bezpłatna). Dzięki niej połączysz swoją kartę (w złotówkach) z rachunkiem walutowym. Gdy przelejesz środki na ten rachunek i zapłacisz kartą, to właśnie z tego rachunku pobierzemy kwotę operacji. Tu znajdziesz szczegóły: https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/ Usługę możesz włączyć w serwisie transakcyjnym: Finanse - Usługi - Nowa usługa - Usługa wielowalutowa - Więcej - Złóż wniosek. Ważne jest zapewnienie na rachunku walutowym kwoty co najmniej równej wysokości operacji.
  • Odpowiedz