Wpis z mikrobloga

Wiem ze było juz to pare razy poruszane ale za dwa tygodnie wybieram sie na krete i poszukuje jakiegoś sprawdzonego miejsca gdzie będę mógł wynając samochód nie za miliony monet. Może być to strona internetowa przez która to załatwie przed wyjazdem (najlepiej) ale jeśli taniej/lepiej jest zrobić to na miejscu to powinnem tez dać rade. Jaki koszt małego samochodu na jeden dzień jest odpowiedni?
#kreta #grecja
  • 15
  • Odpowiedz
@tymyky @r3nal kurcze czyli mówicie ze najlepiej na miejscu. Troche się boje ze jakieś ubezpiecznie przegapie czy coś a na kayak.pl widze na 2 dni za 680zł i sie zastanawiam czy warto tak ryzykować.
  • Odpowiedz
@dilven tak. W zeszłym roku na Kos. Dzwonisz i rozmawiasz w języku polskim a kierowca podjeżdża grek i resztę załatwiasz z nim po angielsku. Podstawiają auto pod hotel i tak samo je zostawiasz przy hotelu. Dostajesz pełen bak paliwa i musisz pod koniec zatankować. Jak dobrze pamiętam to ubezpieczenie w cenie razem z szybami i oponami i nie musisz wpłacać żadnej kaucji. W tym roku jadę na kręte za 2 tygodnie i
  • Odpowiedz
@dilven: aktualnie jestem na Krecie w Rethymno i jest straszny problem dostępnością, w większości wypożyczalni do których pisałem lub odwiedziłem na miejscu brakuje samochodów(szukałem od ręki na 7 dni) albo kosmiczne ceny. Udało mi się znaleźć w lokalnej wypożyczalni intercity od jutra na 7 dni za 350 euro. Z tego co czytałem to w czerwcu ceny były grubo ponad połowę niższe.
  • Odpowiedz
@Maxiu 350euro za 7 dni nie ma tragedii. Jest dokladnie tak jak piszesz - dzwoniłem na wiemgdziejade.pl przeglądałem tez ich fanpage i jest straszny młyn z tym więc jeśli ktos planuje podrózować po Krecie autem to sugerowałbym załatwić to wczesniej.
  • Odpowiedz
@Jomahajomaso: są ogólnie obostrzenia, przez weekend jeszcze mocniejsze, nie wolno wchodzić na tereny natura 2000, parków narodowych, lasów itp. jak dzisiaj odbierałem auto to babka mówiła że balos, elafonisi, itp. zamknięte do poniedziałku, ale na jednej z polskich grup o Krecie dzisiaj ktoś wstawił link, że falassarna, balos i elafonisi są włączone spod obostrzeń. Jutro chyba jadę na elafonisi w takim razie i dam znać.link
  • Odpowiedz
@Yetoslav: Ta wypożyczania, z której ja skorzystałem to intercity (http://intercity.gr) mają dwa punkty przy tej głównej ulicy przy plaży, sofokli venizelou. Ze wszystkich, które tam w okolicy obszedłem to mieli zdecydowanie najtaniej, z tych które w ogóle coś miały ;)
  • Odpowiedz