Wpis z mikrobloga

Uwielbiam tę gadkę, legenda głosi że za Peło ktoś zarabiał więcej niż 5 zł xD A najlepsze są te pretensje do rządu, bo ludzie wysyłali głodne dzieci do szkoły. Najśmieszniejsze jest to, że 90% tych ludzi to konserwiaki, rzekomo wyznające wartości rodzinne, a potem nie potrafią zapewnić tej rodzinie godnego życia.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpodludzi #patologiazewsi
kezioezio - Uwielbiam tę gadkę, legenda głosi że za Peło ktoś zarabiał więcej niż 5 z...

źródło: comment_1628150155sYzS0YvHoggltOtWgexxD9.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@PoIand: No i właśnie o tym mówię xD Ta sama retoryka co tych pisowcow. Wszyscy w kraju 5 zł zarabiali xD Kogo interesuje pensja minimalna, no wynosiła ona 1k i co z tego? Bezrobocie 14%, czyli 86% normalnych ludzi potrafiła znaleźć zatrudnienie, a co do tych głodujących dzieci to XD bo to obowiązkiem rodziców jest zapewnić im godny byt.
  • Odpowiedz
W 2005 jako już pełnoletni miałem 6 zł brutto w gówno pracy na magazynie. Jakie #!$%@? 3,5?


@efek: w 2008 pracowałem w Tesco za najniższą krajową. Płacili ~5 zł netto. 3.5 zł brutto / h, to w 1999 było.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Pan Jacek oczywiście przesadza, ale wtedy sytuacja na rynku pracy była rzeczywiście sporo gorsza niż teraz. Znacznie większe bezrobocie plus Znacznie większy odsetek umów śmieciowych, straszne czasy :(
Oczywiście to ile z tego to była wina Tuska to inna sprawa.
  • Odpowiedz
  • 5
@Kazach_z_Almaty: Co mamy zrozumieć? Że polacy to naród biedoty, 70% społeczeństwa to wyrobnicy bez wykształcenia, z którymi nie da się rozwijać tego kraju, bo trzeba ich powoli prowadzić za rączkę? No, zdążyłem zauważyć. Głód dzieci to wstyd dla rodziców a nie państwa. Jeśli aktualna pensja wystarcza ci na wegetowanie od 1 do 1, to się nie rozmnażasz, bo nie stać cię na utrzymanie kolejnego człowieka, co tu jest trudnego do
  • Odpowiedz