Wpis z mikrobloga

Głupie pytanie od nooba. Wyświetlam Player Profile. Są tam dane Playera oraz dwa przyciski zdefiniowane w models:

Update
def update(self):
return reverse("playerupdate", kwargs={"id": self.id})
Delete
def #!$%@?(self):
return reverse("player
delete", kwargs={"id": self.id})

I to oczywiście działa prima sort, przechodzi do widoków.

Ale chce dodać kolejny przycisk "Add to list" który zmieniałby wartość pola isadded w klasie Player z False na True. W innym widoku wyświetlam obiekty z True w polu isadded.

Za cholerę nie mogę tego zrobić xD w Player Profile nie ma metody POST (bo tylko wyświetla dane), jak zdefiniowałem w models metodę

def zmien(self):
self.isadded = True
self.save()
return reverse("player
detail", kwargs={"id": self.id})

to uruchamia się za każdym wejściem do profilu Playera, a nie po wciśnięciu buttona... Zdefniować tę zmianę gdzie indziej?

#django
  • 8
@CancerLight: pisałem że noob here to może wszystkim byłoby łatwiej jakbyś coś więcej napisał? opisałem, że stan pola się zmienia, ale metoda z models wykonuje się od razu, a nie po kliknięcu buttona.
@ancym1: byloby latwiej jakbys poswiecil 15 minut na sprawdzenie czym sa metody w HTTP, dlaczego ich uzywamy, sprawdzil do czego (umownie) służy GET POST PUT PATCH... , oraz przeczytal dowolny tutorial z django, np ten z oficjalnej strony.

to co tworzysz w tym momencie jest bardzo niepoprawne
@Lunatik: poświęciłem nawet więcej lecz wszędzie występuje to w powiązaniu z rest framework, a ja z tego nie korzystam (na razie ucze się na pierwszym projekcie podstaw)