Wpis z mikrobloga

Sprzatałem dzisiaj piwnicę i moim oczom ukazał sie taki zdechlak. Po krotkim śledztwie okazalo sie, ze juka ta wylądowała w ciemnej piwnicy w okolicach października zeszłego roku, a mimo to nadal ma 2 zielone liście na górze.

Poczatkowo chcialem ją wyrzucić ale tak silna wola życia wymaga docenienia i zamiast tego załadowałem wodę z nawozem do dracen i wystawiłem na parapet.

Jest ktos ciekawy czy przeżyje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ogrodnictwo #kwiaty #rosliny
Pobierz kobiaszu - Sprzatałem dzisiaj piwnicę i moim oczom ukazał sie taki zdechlak. Po krotk...
źródło: comment_1628103575UuKZYiHy0ZU9zfxlpxcADT.jpg
  • 35
@kobiaszu: juka ma bardzo mocne korzenie, generalnie tak jak mówi @pregunta: obetnij same liście, możesz też pomyśleć o dłuższej, głębszej donicy, ja mam na ogródku takie juki, które już uciąłem kosą spalinową przez przypadek i odrosły po ~2latach w tym samym miejscu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kobiaszu: kiedyś przez ponad rok ususzylem juke - nie było śladu zieleni, ale ze była schowana gdzieś za szafa, to mi się nie chciało jej wyrzucać. Po kilku kolejnych miesiącach (dalej bez ani jednego podlania) wypuściła zielone pędy - wtedy już zadbałem i do wyprowadzki z mieszkania podlewałem regularnie w ramach docenienia woli życia