Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rozowepaski
Kupiłam sobie ponad miesiąc temu szczotkę do szczotkowania ciała. Najpierw używałam na morko, teraz na sucho. Kupiłam bo nasłuchałam się, że pomaga zwalczyć #cellulit. Red lipstick monster chwaliła się jak to już po chyba dwóch tygodniach miała niewielkie ale zauważalne zmiany. No i co? No i oczywiście u mnie gówno xD Od ponad miesiąca regularnie jej używam i jedyne zmiany jakie zauważam to po prostu skóra mniej chropowata. Tak coś czułam, że te bajki o przepychaniu limfy zahaczają o chińską medycynę alternatywną i placebo ale chciałam spróbować.
Jak jest u Was? Zauważyłyście jakieś zmiany jeśli chodzi o cellulit?
#pytanie #uroda
  • 12
@chrominancja: spróbuj chodzić albo biegać jazda na rowerze też spoko, ogólnie ruch zwieksza napięcie powiezi, + jak masz nadwagę to schudnij i powinno być spoko, no chyba że porównujesz się do zdjęć modelek z insta to wtedy tylko photoshop pomoże ale raczej nie w realu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noz_w_kieszeni_sie_otwiera: no właśnie gdyby tylko ona o tym mówiła to miałabym większe wątpliwości ale zrobiłam research i wszyscy to mega zachwalają. Jeszcze nie zakończyłam mojego "eksperymentu", może za wcześnie na wnioski ale na razie nie polecam jeśli ktoś chce pomóc sobie z cellulitem. Za to na gładszą skórę pomaga więc jak kogoś to zadowala to spoko (mnie nie bo nigdy nie miałam większych problemów, jedynie sporadycznie ale nie chce mi się
@chrominancja: zauważyłam zmiany u siebie, ale w połączeniu z treningami i dieta, plus miałam nieciekawa sytuację wyjściowa, więc różnica była zauwazalna. Wydaje mi się, że red lipstick też była/jest na diecie plus coś tam ćwiczy, chyba jogę.

Piszesz, że jesteś szczupła i masz niewielki cellulit, może nie ma co się poprawiać, albo w tym wypadku potrzebuje więcej czasu na zauważenie różnicy.

Poza tym, to tylko szczotka... Niektóre kobiety wydają tysiące na
@numb027: i pewnie masz rację, że sama szczotka nie wystarczy. Tak, red lisptick jest cały czas na diecie i ćwiczeniach. Czy w takim razie ta szczotka w ogóle działa? Może to jednak zasługa dyscypliny i wysiłku i ostatecznie szczotkę można używać do kibla?

ty spróbowałas nie pomogło więc szukaj dalej ;)

Jeszcze rozważam masaże i lasery ;p Ale to już większe koszta.
@chrominancja: widzę u siebie jakas różnice, ale ile % z zestawu dieta/ćwiczenia/balsamy/szczotka stanowi szczotkowanie to ciężko powiedzieć, ale na wszelki wypadek nie będę z tego rezygnować :)

może u ciebie występuje zatrzymanie wody w organizmie? u mnie się pojawia i wtedy wygląda to jakby cały efekt szczotki itd poszedł na marne (problemy hormonalne)
@chrominancja: ta szczotka to tak naprawde nic więcej jak mechaniczny peeling skóry, poprawia trochę krążenie i ściera martwy naskórek przez co skóra jest po prostu gładsza (jak po każdym innym regularnie robionym peelingu). Na cellulit niestety nic oprócz diety i ćwiczeń nie pomoże. Ja też jestem szczupła i mam lekki cellulit i najlepiej u mnie działa trening siłowy, żadne spacery czy rower nie dawały żadnego efektu niestety ( ͡° ʖ
@LeFleur: no mojej skórze akurat by się przydało by "zgrubła" bo strasznie cienka i prześwitująca ale nie wiem czy będzie grubsza regularnie czy może będę miała jakieś zgrubienia w niektórych miejscach tylko ;/
Czyli co? W tyłek można sobie wsadzić te szczotki? I zostają ćwiczenia ;___;